PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta laureatem konkursu poetyckiego

4lomza.pl/szaft
04-05-2015, 07:59
Dentysta laureatem konkursu poetyckiego Lek. stom. Piotr Piątek wygrał konkurs poetycki (fot. sxc.hu)
Lek. stom. Piotr Piątek z Kołobrzegu zdobył główną nagrodę w 13. edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki, który odbył się w Łomży.

- Poezja to moje hobby, bo każdy mężczyzna po 40. musi się w czymś realizować - mówi Piotr Piątek. - A kiedy dostaje się wiadomość, że jest się laureatem konkursu, to jest wspaniała sprawa, tym bardziej, że jest to moja pierwsza taka nagroda jeśli chodzi o wagę konkursu!

Piotr Piątek triumfował bezdyskusyjnie, dzięki czemu otrzymał 2000 zł ufundowane przez sponsora głównego konkursu.

- Główną przyczyną dla której zorganizowaliśmy ten konkurs była chęć wypełnienia pustki, która pozostała po Janie Kulce i udaje się nam już po raz 13 zebrać ponad dwustu autorów, którzy przysyłają wiersze z całego świata - dodaje organizator imprezy Roman Borawski, dyrektor MDK - DŚT.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły pojedyncze wiersze oraz ich zestawy od 241 autorów. 

Jan Kulka to był organizatorem życia kulturalnego i literackiego na terenie Łomży. W 1978 założył Łomżyński Klub Literacki i został jego prezesem. W latach 1980-1984 redagował: „Łomżyńskie Zeszyty Literackie". Organizował sesje m.in. w 1981 poświęcone twórczości Czesława Miłosza „Być poetą". Autor licznych tekstów literackich, z których wiele przetłumaczonych zostało na języki obce. Zmarł w 2000 r.

Więcej: 4lomza.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Piotr Piątek   Jan Kulka   Roman Borawski   hobby   kultura  

POLECAMY W SERWISACH