PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, który żadnej pracy się nie boi

smn
05-12-2016, 09:38
Dentysta, który żadnej pracy się nie boi John Warner w drodze na stok narciarski
Był burmistrzem Breckenridge, miejscowości w której prowadzi praktykę stomatologiczną. To tylko niewielki wycinek pozazawodowej aktywności dentysty.

Ma doświadczenie jako dentysta wolontariusz w Gwatemalii oraz jako członek zespołu ratunkowego w akcjach poszukiwania osób zaginionych w górach. Uprawiał wspinaczkę i jeździł na nartach w górach trzech kontynentów. Brał udział w wyścigach motocyklowych i rowerowych.

Życie jest takim, jakie je stworzysz, to motto Johna Warnera. Ma 65 lat, w 1973 r. ukończył biologię molekularną na University of Colorado, a w pięć lat później  z wyróżnieniem stomatologię na California University.

Przygoda ze stomatologią zaczęła się od prowadzenia wspólnego eksperymentu z dentystami ze studenckiego koła naukowego, którzy próbowali  stymulować wzrost kości szczęk,  wykorzystując szpik kostny pozyskiwany przez Warnera ze zwłok. Praca w tym projekcie była na tyle dla niego ciekawa i inspirująca, że wkrótce aplikował na wydział lekarsko-dentystyczny Californian University.

Po ukończeniu studiów otworzył praktykę w Breckenridge, ale praca zawodowa zostawiała mu sporo wolnego czasu, więc angażował się w życie lokalnej społeczności. Został prezesem Breckenridge Music Institute, był członkiem grupy ratowniczej, dołączył do magistratu, po czym został wybrany burmistrzem Breckenridge na dwie czteroletnie kadencje.

Jako burmistrz stawał przed trudnymi wyborami – legalizacji marihuany, rozwoju zrównoważonego, publicznych parkingów, stosowania jednorazowych torebek w sklepach i fluoryzacji wody. W tej ostatniej kwestii postanowił, że jego wykształcenie nie może przeważyć w podejmowanych decyzjach. Gdy mieszkańcy Breckenridge sprzeciwiali się dodawaniu do wody fluory (wbrew stanowisku Centers for Disease Control, które uznaje fluoryzację wody za jeden z dziesięciu głównych sukcesów w profilaktyce zdrowotnej), polecił urzędnikom magistratu, by sami sprawdzili wszystkie za i przeciw fluoryzacji. Skończyło się na tym, że radni zdecydowali kontynuować dodawanie fluoru do miejskiej wody.

Jego rada dla studentów stomatologii: trzeba być w życiu elastycznym, statystycznie człowiek zmienia zawód co siedem lat!

Więcej: colorado.edu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   hobby  

POLECAMY W SERWISACH