PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta, który mimo 93 lat nie myśli o emeryturze

smn
25-05-2017, 08:30
Dentysta, który mimo 93 lat nie myśli o emeryturze Wilbur Manchette, prowadzi praktykę w Evansville
Amerykanin Wilbur Manchette jest najprawdopodoniej najstarszym praktykującym dentystą. W zawodzie pracuje już 65 lat, ale nie zamierza przejść na emeryturę. Nadal robi wypełnienia, korony, zabiegi oczyszczania zębów.

Wilbur Manchette ma 93 lata, pracuje przez trzy dni w tygodniu w praktyce, którą sam założył w miejscowości Evansville. Ma pacjentów, których leczy od kilku dziesięcioleci, część z nich nigdy nie była u innego dentysty. Są całe rodziny, w których leczy już  trzecie i czwarte pokolenie.

Jego współpracownicy zaczęli się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest najstarszym aktywnym zawodowo dentystą na świecie. Zgłosili wniosek do Guinness Book of World Records i czekają na odpowiedź.

Manchette przyznaje, że na pomysł by zostać dentystą wpadł, gdy jako nastolatek wiózł na rowerze kilka kur na sprzedaż, aby zapłacić za ekstrakcję zęba. W drodze powrotnej był już przekonany, że stomatologia to dla niego wymarzony zawód. Jednak początkowo skończył inżynierskie studia, dopiero w 1946 r. opłacił czteroletnią szkołę stomatologii. Jako dentysta zaczął pracować w 1952 r.

Jak przyznaje, w zawodzie utrzymują go kontakty z ludźmi. Obecnie wykonuje mniej zabiegów chirurgicznych, ale nadal robi korony, wypełnienia i zabiegi oczyszczania zębów. Powoli przenosi swoich pacjentów do innych gabinetów stomatologicznych, ale wielu z nich odmawia i nie chce zmieniać dentysty.

Pracę przez trzy dni w tygodniu Manchette nazywa częściową emeryturą. Gdy pacjenci pytają, kiedy definitywnie chce przejść na emeryturę odpowiada: ręce mi się nie trzęsą, mam dobry wzrok, nawet nie noszę okularów do czytania. Więc nadal będę pracował.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
praca   dentysta   praktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH