• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta kradł z kart kredytowych pacjentów

04-04-2013, 00:01
Dentysta kradł z kart kredytowych pacjentów (fot. sxc.hu)
Dentysta kradł z kart kredytowych pacjentów (fot. sxc.hu)
W mieście Carlsbad, w amerykańskim stanie California, dentysta dr Edward Bodek wraz ze swoją żoną Mery, zostali oskarżeni o kradzież blisko 260 tysięcy dolarów. Para złodziei miała korzystać z kart kredytowych pacjentów lekarza. Zakupy ubrań, torebek czy futer, realizowano nawet w czasie wizyt lekarskich okradanych pacjentów.

Sprawa wyszła na światło dzienne, gdy coraz więcej mieszkańców miasta zaczęło się skarżyć na nieautoryzowane wypłaty z ich kont. Sprawą zajęli się agenci FBI. Szybko ustalono, że wszystkie wypłaty, odbywały się z gabinetu dentystycznego Edwarda Bodeka. Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli jego gabinetu, znaleziono dużą liczbę pudeł i toreb ze sklepów, odpowiadających zakupom z kart kredytowych.

Nieuczciwość lekarza niezmiernie zaskoczyła pacjentów. Nawet po fakcie, nie mogli uwierzyć, że to właśnie lekarz kradł ich pieniądze. Medyk wszak zawsze był niezwykle miły oraz był profesjonalistą w swoim fachu. Niektórych pacjentów, dentysta leczył nawet przez 20 lat. Większość z nich to osoby starsze. Jak widać stomatolog postanowił wykorzystać ich łatwowierność. Nie miał przy tym skrupułów. Jednemu z pacjentów, który za leczenie zapłacił 67 dolarów ściągnął z karty kredytowej aż 8 tysięcy dolarów.

Dentysta oraz jego żona zostali oskarżeni w sumie o 45 przestępstw, dotyczących 22 pacjentów i ponad 100 nieautoryzowanych transakcji kartami kredytowymi. Do końca rozprawy para pozostanie w więzieniu. Sąd ustalił kaucję w wysokości 1,5 mln dolarów. Grozi im nawet 21 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta w USA  

POLECAMY W SERWISACH