PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta jubilerem

26-08-2013, 00:01
Dentysta jubilerem (foto: sxc.hu)
Dentysta jubilerem (foto: sxc.hu)
Złote zęby Madonny, którymi gwiazda epatowała zebranych podczas otwarcia swojej najnowszej siłowni w Rzymie, poruszyły prasę bulwarową. Wszyscy o tym pisali, ale oczywiście nie jest to wcale oryginalny pomysł. Lista nazwisk celebrytów obnoszących się błyszczącymi zębami w kolorze złota  jest całkiem długa

.

Ben Affleck nazywany został złotym chłopcem Hollywood. Złośliwi mówią, że dlatego, iż aktor wstawił sobie dwa złote zęby. Johnny Depp także postawił na złoto w uzębieniu. Złotym uśmiechem błyszczy Rihanna. Gwiazda zafundowała sobie finezyjny model w kształcie broni. Beyonce wybrała złote zęby rodem z horrorów, które miały wyglądem przypominać wampiry. Amerykański mistrz olimpijski w pływaniu, Ryan Lochte chodzi z wysadzanym diamentami grillem nazębnym. Złote nakładki na zęby stanowią znak rozpoznawczy dużej grupy amerykańskich raperów.

Ponoć każdy może wśród złotego uzębienia znaleźć coś dla siebie. Ceny zaczynają się od ok. 50 USD, przez standardowe kilka tysięcy USD i zmierzają do kilkudziesięciu tysięcy USD. Wszystko zależy od użytych materiałów i liczby wyzłacanych zębów, a także od zastosowanych ozdobników w postaci np. kamieni szlachetnych.

W przypadku zębów ze złota to raczej celebryci poszli za ludem, a nie odwrotnie. Złote zęby są wciąż popularne w: Indiach, Gruzji, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie no i oczywiście w Rosji. Tam dentysta ma wciąż wiele okazji do pracy ze złotem.

Złote zęby znalazły się w centrum uwagi prezydentów Turkmenistanu i Tadżykistanu. Obaj politycy nie byli wielbicielami złotych zębów do tego stopnia, że zakazali ich wstawiania obywatelom. W obu przypadkach powód był ten sam: chęć odcięcia się od rosyjskich wpływów, skąd w ocenie prezydentów - pochodziła moda na złote zęby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   biżuteria nazębna  

POLECAMY W SERWISACH