PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta emeryt po raz drugi przed sądem za molestowanie pacjentek

smn
14-08-2017, 12:18
Dentysta emeryt po raz drugi przed sądem za molestowanie pacjentek Dentysta Rodger Garry Leighton
Australijski dentysta Rodger Garry Leighton jest już co prawda na emeryturze, ale odpokutuje w więzieniu za to, że trzydzieści lat temu molestował pacjentki.

Rodger Garry Leighton, który prowadził praktykę w Sydney już po raz drugi trafił do więzienia. Tym razem odpowiada za molestowanie seksualne w latach 1974 - 1983 pacjentek: pięciu dziewcząt (w wieku od 10 do 14 lat) i trzech młodych kobiet. Swoim ofiarom podawał podtlenek azotu pod pozorem, że wymaga tego w pełni bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Sąd skazał go za te czyny na trzy lata więzienia. Leighton już odbywa karę pozbawienia wolności. W ubiegłym roku został skazany za wykorzystanie czterech innych dziewcząt, które miały pecha być jego pacjentkami.

W sumie dentysta ma do odsiedzenia osiem lat, ale może zostać warunkowo zwolniony z odbycia  kary w 2019 r. Sędzia orzekający w sprawie Leightona zastrzegał się, że obowiązuje go wymiar kar jakie zasądzano za podobne przestępstwa, w okresie, gdy dentysta dopuszczał się molestowania. Gdyby ten proceder uprawiał obecnie pozostałby w zamknięciu o wiele dłużej. Przez blisko 40 lat Leighton pozostawał bezkarny i cieszył się prestiżem w lokalnej społeczności, jako dobry lekarz.

Więcej: dailymail.co.uk 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjenci   przestępstwo w gabinecie   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH