• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta dobroczyńca

en
15-02-2017, 08:00
Dentysta dobroczyńca Wypełnienia, czyszczenie i ekstrakcje za darmo dla wszystkich pacjentów, którzy zgłoszą się wyznaczonego dnia (fot. pixabay)
Jedyny w Stanach Zjednoczonych gabinet, przed którym pacjenci tłumnie nocują pod gołym niebem, byle tylko dentysta przyjął ich następnego dnia, mieści się w New Port Richey na Florydzie.

Dentysta  Vincent Monticciolo, założyciel organizacji Dentistry From The Heart (DFTH), podjął inicjatywę, by 10 lutego przyjmować pacjentów za darmo. Chciał pomóc tym, których nie stać na usługi stomatologiczne, bo nie mają ubezpieczenia stomatologicznego.

Dentyście pomagają wolontariusze. Cały zespół zobowiązał się przyjąć pierwszych 500 pacjentów, a w każdym razie wszystkich, których przyjąć zdąży do momentu zamknięcia gabinetu. 

Ludzie koczowali przed praktyką już dnia poprzedniego i przez całą noc, by zapewnić sobie miejsce w kolejce. Jedna z kobiet, w wypowiedzi dla lokalnej telewizji, przyznała, że nie była u dentysty od 16 lat.

Według szacunków, prawie 100 mln Amerykanów nie ma ubezpieczenia stomatologicznego i blisko 29 proc. dorosłych ma nie leczoną próchnicę. Organizacja DFTH ocenia wartość świadczonych usług od początku inicjatywy, czyli od 2001 r., na 7 mln USD. 

Więcej: abcactionnews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   wolontariat  

POLECAMY W SERWISACH