PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta developerem ośrodka narciarskiego

kan
05-04-2017, 11:18
Dentysta developerem ośrodka narciarskiego W Tellurine kiedyś działała kopalnia srebra, obecnie to popularny ośrodek sportowy (fot. Wikipedia)
Ron Allred amerykański dentysta nigdy nie rezygnował z realizowania marzeń. Zawsze starał się wykorzystywać nadarzające się okazje.

Ukończył stomatologię na Creighton University w stanie Nebraska. Wraz z grupą innych dentystów otworzył praktykę stomatologiczną w Colorado Springs.  Klinika funkcjonowała  na tyle dobrze, że zaczął szukać sposobów na zainwestowanie zysków. Gra na giełdzie mocno go rozczarowała, więc postanowił zainwestować w działkę budowlaną. Pierwszy sukces zadecydował o jego dalszej karierze. Gdy po dwóch miesiącach odsprzedał niewielki plac i podwoił swój kapitał, porzucił stomatologię dla rynku budowlanego.

Choć na nartach nie jeździł najlepiej, postanowił stworzyć ośrodek narciarski. Zachwycił się Telluride, dawną górniczą mieściną, położoną na wysokości 2 670 m n.p.m. w południowej części stanu Kolorado. Kupił ziemię w Tellurine w 1978 r.

Rok 1979 Allred zaczął od wybudowania restauracji na jednym ze szczytów, w sześć lat później wytyczał  nowe trasy narciarskie i wyciągi, na terenie, który zaczęto nazywać Mountain Village. W 1986 powstało w Telluride lotnisko. Po kolejnych kilku latach z udziałem dentysty inwestora został otworzony luksusowy hotel, który szybko zamienił się w centrum Spa, w okolicy powstał też ośrodek gry w golfa, a wygodna kolej gondolowa połączyła  Telluride z Mountain Village.

Jak sam dziś przyznaje w powodzenie przedsięwzięcia długo wierzył tylko on sam, a większość mieszkańców Telluride myślała o nim jak o "miejscowym głupku".

Obecnie jego ośrodek sportowy ma 18 wyciągów i 148 tras narciarskich i stał się jednym z najbardziej popularnych miejscowości narciarskich w Stanach Zjednoczonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH