PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta bez urlopu?

18-07-2013, 00:01
Dentysta bez urlopu? (Fot. Fotolia)
Dentysta bez urlopu? (Fot. Fotolia)
Ponad 30 proc. właścicieli małych firm, a więc i stomatologów, nie będzie miało w tym roku wakacji, a spośród tych którym uda się wyjechać, jedynie połowa będzie miała urlop dłuższy niż tydzień wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Idea Banku.

Najliczniejszą grupę stanowią osoby korzystające z jednorazowego urlopu w ciągu roku (43 proc). Dwa razy w roku na wypoczynek udaje się co piąty przedsiębiorca, zaś częściej: trzy lub więcej razy do roku pozwala sobie na niego tylko co dziesiąta osoba prowadząca własną działalność. Tymczasem nie dość, że tydzień wakacji w ciągu roku to nie jest dużo, to jeszcze zazwyczaj przedsiębiorcy zabierają ze sobą laptopa i podczas urlopu sprawdzają pocztę i odpisują na maile. Własnego biznesu trzeba dopilnować choćby na odległość.

- Urlop, urlop...hm. Osobiście nie znam, ale dużo dobrego o nim słyszałem odpowiedział zagadnięty o swój urlop lek. dent. Andrzej Cisło z Warszawy. Ale on, oprócz prowadzenia swojej praktyki udziela się także w NRL, a także aktywnie prowadzi witrynę internetową autonomia-dent.pl.

Badanie Grupy Idea Banku zostało przeprowadzone na początku czerwca na próbie 1000 osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Specjaliści uważają, że gdyby pod uwagę brane były firmy działające na rynku dopiero od kilku czy kilkunastu miesięcy wyniki byłyby jeszcze gorsze, gdyż na początku prowadzenia biznesu właściciel firmy praktycznie nie ma wolnego czasu.

Inaczej jest w przypadku firm o ugruntowanej pozycji. Potwierdzają to rozmowy z dentystami, którzy na rynku działają już od wielu lat.

- Wyjeżdżamy na urlop letni na dwa tygodnie, wcześniej byliśmy na tygodniowym rejsie, a zimą na nartach. I mam nadzieję, że to nie koniec. Staramy się intensywnie pracować i często wypoczywać. Średnio co dwa miesiące mamy jeden tydzień wolny mówi infoDENT24.pl dr Tomasz Śmigiel, który wraz z żoną od kilkunastu lat prowadzi w Katowicach prywatny gabinet.

Ale tak naprawdę wiele zależy od podejścia samego przedsiębiorcy i tego, w jaki sposób zorganizuje on sobie pracę. Częściej na przerwę mogą sobie pozwolić przedsiębiorcy, którzy mają pracowników, szczególnie gdy zatrudniają ich powyżej 10. Wtedy też zazwyczaj mają zastępcę, który może wszystkiego dopilnować pod nieobecność szefa. W firmach, które nie mają pracowników, albo zatrudniają ich nie więcej niż czterech, zdecydowanie częściej niż pozostali wybierają opcję urlopu raz w roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta na wakacjach  
  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Puls HR House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kształcenia Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.