PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści zagrożeniem dla lotnictwa pasażerskiego?

ms
13-11-2015, 08:15
Dentyści zagrożeniem dla lotnictwa pasażerskiego? Bagaż dentysty przyczyną akcji służb bezpieczeństwa
Wstrzymane loty, ewakuowane lotnisko, pasażerowie z rękoma na głowach. Wszystko za sprawą dentysty, który chciał 9 listopada lecieć z Miami na Wyspy Barbados. Dokładnie nie tyle z powodu dentysty, co jego medycznego ekwipunku.

- Do samolotu wpadli uzbrojeni po zęby żołnierze, kazali unieść ręce nad głowami, szukali kogoś, wkrótce po tym wydali rozkaz opuszczenia pokładu samolotu – relacjonował jeden z pasażerów wstrzymanego lotu. Inny sfilmował aparatem komórkowym całe zajście.

Ruch na lotnisku w Miami zamrożony został na trzy godziny, w trakcie których pracownicy Transportation Security Administration zastanawiali się co robić dalej.

Konsternację wzbudził podręczny neseser dentysty, który nie stanowił problemu podczas odprawy bagaży, a który zakwestionowany została przez personel powtórnie sprawdzający torby pasażerów przed wkroczeniem podróżnych na pokład samolotu. Źródłem paniki stały się materiały stomatologiczne powszechnie stosowane w wypełnieniach.

Tajemnicą jest dlaczego dentysta został wpuszczony do samolotu, a kilka minut później został zatrzymany (ostatecznie stomatolog nie usłyszał żadnych zarzutów).

W wielu lotniczych portach w USA podwyższono poziom bezpieczeństwa po tym jak, prawdopodobnie na skutek ataku terrorystycznego, rozbił się samolot rosyjskich linii lotniczych Metrojet (lot 9268).

Więcej: miamiherald

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
materiały stomatologiczne   sąd  

POLECAMY W SERWISACH