PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści w ogniu Ice Bucket Challenge

ms
26-08-2014, 10:33
Dentyści w ogniu Ice Bucket Challenge Dentyści w Ice Buket Challenge
Bill Gates, George W. Bush, Mark Zuckerberg, a nawet żaba Kermit - wszyscy oblewają się lodowatą wodą na oczach internautów. Akcja zatacza coraz szersze kręgi. Dentyści z indywidualnej praktyki państwa Suchmanów z Independence (Missouri USA) zrobili to na oczach widzów telewizji KMBC 9 News. Ice Bucket Challenge (IBCh) w tym przypadku był szczególni uzasadniony.

Roger Suchman właściciel praktyki dentystycznej, jego syn David - także dentysta oraz jeden z pracowników - również dentysta usiedli przed drzwiami gabinetu. W kilka chwil byli cali mokrzy. Zabawa w tym przypadku miała wyjątkowe uzasadnienie. U Lindy Suchman, żony Rogera i matki Davida trzy lata temu zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne.

Linda powiedziała reporterce KMBC 9 News, że chciałaby, aby akcja ta przybliżyła zwycięstwo nad chorobą. Linda stwierdziła, że być może ona nie skorzysta już z nowych, skutecznych metod leczenia, ale wierzy, że inni będą beneficjentami Ice Bucket Challenge.

Rodzina Suchmanów nominowała do udziału w IBCh kilka okolicznych praktyk dentystycznych. Wszystkie już odpowiedziały, że wezmą udział w akcji. Ci którzy nie udokumentują oblania się lodowatą wodą, przelać będą musieli na konto stowarzyszenia walczącego ze stwardnieniem zanikowym bocznym 100 USD.

W internecie przybywa filmików z oblanymi osobami, wśród nich jest coraz więcej znanych na całym świecie. Nominowani do IBCh zostali m.in. prezydent USA i prezydent Rosji, ale ich w strugach lodowatej wody raczej nie zobaczymy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Roger Suchman   Bill Gates   internet   Obama   akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH