PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści to tylko czyhają na biednych pacjentów!

ms
17-11-2015, 08:45
Dentyści to tylko czyhają na biednych pacjentów! "Poznaj swoje prawa" w walce ze złym dentystą
Jeśli ktoś nie wiedział co powinien myśleć o dentystach, to po jednym z odcinków polsatowskiego programu „Poznaj swoje prawa” nie będzie miał wątpliwości, że powinien myśleć o nich jak najgorzej.

W roli tej złej wystąpiła dentystka Karolina Walczuk (nazwisko wybrane przypadkowo  na potrzeby projekcji), która nie tylko źle wykonała leczenie kanałowe zęba, a poprawiając to co zepsuła, wyrwała biednemu taksówkarzowi pięć zdrowych zębów, to jeszcze namówiła go na wykonanie implantów, żądając za usługę 20 tys. zł.

Zła kobieta, żeby wypełnić znamiona czarnego charakteru, flirtowała z upodobaniem w miejscu pracy z o wiele młodszym od niej mężczyzną, a za wyłudzane od pacjentów pieniądze fundowała kochankowi drogie wycieczki zagraniczne i jeszcze droższe złote zegarki.

W stosunku do bezradnych pacjentów była arogancka i być może, aby nie było im zbyt przykro, podobne oblicze prezentowała wobec pracownicy recepcji, oczywiście nie płacąc młodej dziewczynie przysługującej jej pensji.

Mnogość wątków w sprawie: błąd lekarski, zdrada tajemnicy lekarskiej, wyłudzenie zgody na leczenie, a przede wszystkim mętlik związany z prezentacją większych i mniejszych uchybień dentystki, nie pozostawiają wątpliwości, że każdy idąc na wojenną ścieżkę z dentystą powinien zatrudnić prawnika, bo bez jego fachowej pomocy - zdany będzie na łaskę bezwzględnego stomatologa.

Na końcu odcinka taksówkarz wywalczył w sądzie odszkodowanie, nie wiedzieć dlaczego, w wysokości 30 tys. zł (o zadośćuczynieniu nie było mowy). 

Sprawiedliwość zatriumfowała. Dentystka: nękana przez komornika (pacjenci nie płacili jej za źle wykonane zabiegi), z odebranym przez izbę lekarską prawem wykonywania zawodu, z przegranymi procesami z powództwa cywilnego, skazana za uszkodzenie ciała kilku pacjentów - trafiła za kratki na 1,6 miesięcy (bez zawieszenia).

Są źli sędziowie, prokuratorzy, policjanci, są też źli dentyści. Widzowie programu „Poznaj swoje prawa” będą wiedzieli jak walczyć z bezwzględnymi stomatologami jak Karolina Walczuk. Wizerunek polskiego dentysty został po raz kolejny nadszarpnięty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH