PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści: sprzedaż słodyczy w walentynki powinna być zakazana

js
14-02-2016, 12:02
Dentyści: sprzedaż słodyczy w walentynki  powinna być zakazana Dentyści przeciwko walentynkowym słodkościom (foto: pixabay)
Apel amerykańskich stomatologów nie przebił się przez medialny szum związany z obchodami dnia św. Walentego. Szacuje się, że tego dnia Amerykanie wydadzą na „okolicznościowe” słodycze 1,76 mld USD!

Słodkości znalazły się na dopiero na trzecim miejscu listy największych wydatków wielbicieli walentynek w USA. Drugie miejsce zajęły kwiaty. Samych róż przygotowano na święto zakochanych 250 mln szt. W tych dniach z Kolumbii do USA przybyło ok. 500 mln kwiatów. W sumie Amerykanki obsypane zostaną kwiatami o wartości ok. 4,2 mld USD.

Powszechnie wiadomo, że najlepszym przyjacielem kobiet są diamenty, biżuteria - rzecz ujmując ogólnie. W poszanowaniu tego przekonania, amerykańscy amanci obdarują dzisiaj wybranki serca precjozami , na które wydali 4,45 mld USD.

Niestety uczucie miłości, uzewnętrzniane podarunkami, maleje wraz ze stażem partnerskim. Pary, które są razem nie dłużej niż pięć lat obdarowują siebie nawzajem prezentami, na które wydają średnio po 74 USD (148 USD na dwojga). Po 20 latach wspólnego pożycia wydatki te spadają do 59 USD (118 USD).

Tak, czy inaczej Amerykanie wydadzą na prezenty z okazji walentynek 19,7 mld USD. W tym zestawieniu nie są uwzględnione wizyty u dentystów po trudnym dla uzębienia starciu z walentynkowymi słodkościami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica   dentyści skupują słodycze   czekolada  

POLECAMY W SERWISACH