PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści spoglądają na botoks

ms
02-01-2015, 09:57
Dentyści spoglądają na botoks Botoks w rękach dentysty (foto: freedigitalphotos)
Dentyści w Australii chcieliby posiadać prawo wstrzykiwania do skóry w okolicy kącików ust preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego.

Australijscy dentyści występują do władz Australian Dental Association, aby reprezentująca ich organizacja doprowadziła do formalnych rozwiązań prawnych, umożliwiających stomatologom wykonywanie, w celach estetycznych, zastrzyków z preparatu kwasu hialuronowego.

Prawdopodobieństwo wprowadzenia takiego właśnie rozwiązania jest wysokie. Dr David Hallett, reprezentujący Australian Dental Association Western Australian, twierdzi, że to właśnie dentyści, na co dzień operujący w okolicach jamy ustnej, mają największe doświadczenie w wykonywaniu zastrzyków znieczulających tej części twarzy. Wystarczyłby jedynie krótki specjalistyczny kurs, po którym realizowanie procedur estetyki mogłoby być oficjalnie dopuszczone.

Już teraz dentyści nieoficjalnie wykonują takie zabiegi w ramach komercyjnych usług, ale robią to w zasadzie na własne ryzyko, gdyż ubezpieczyciele nie sprzedają stomatologom stosownych polis. Tak jest, gdyż dentyści nie mają oficjalnych uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów. To może się jednak zmienić, gdy kwestia ta zostanie oficjalnie uregulowana. Dotychczas zabieg może wykonywać tylko lekarz, który przeszedł odpowiednie szkolenia i uzyskał stosowne certyfikaty.

Więcej: ABC News 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kwas hialuronowy   botoks   ubezpieczenia   estetyka  

POLECAMY W SERWISACH