• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści skazani są na jaja, nie tylko wielkanocne

ms
31-03-2018, 17:09
Dentyści skazani są na jaja, nie tylko wielkanocne Jajo w wykonaniu Joachima Orłowskiego
Jeśli ozdabianie jaj wielkanocnych jest sztuką, to te wykonywane przy pomocy wierteł dentystycznych należą niewątpliwie do arcydzieł.

Preparowanie pisanek z wiertłem dentystycznym w ręku nie jest ewenementem. W Chinach szkoły kształcące lekarzy dentystów mają w programie naukę posługiwania się wiertłem dentystycznym z wykorzystaniem kurzych jaj. Takie szkolenie ma zapewnić przyszłym stomatologom niezbędną precyzję ruchów. Łatwiej jest odżałować pękniętą skorupkę niż draśnięte dziąsło pacjenta.

Oczywiście dentyści, biorąc do ręki wiertło, realizują się także artystycznie. Nie tylko oni, bo także osoby nie związane z zawodem doszły do perfekcji w operowaniu narzędziem dentystycznym.

Przykładem może być Gil Batle, który nie jest dentystą, jednak wybrał wiertło stomatologiczne jako narzędzie do wykonywania niezwykłych rzeźb.

Arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej powstają na skorupkach strusich jaj. Tematyka wszystkich dzieł jest spójna, przedstawia życie więzienne. Nic w tym dziwnego, skoro ich autor ponad 20 lat spędził w amerykańskich więzieniach za liczne oszustwa i defraudacje znacznych kwot pieniędzy.

Strusie jaja są zdecydowanie łatwiejsze w obróbce niż nasze rodzime kurze. Dlatego z głębokim szacunkiem należy odnieść się do dokonań Joachima Orłowskiego, którego dokonania są równie zachwycające co prace, które tworzy Gil Batle.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wiertła  

POLECAMY W SERWISACH