PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści pod pełnymi żaglami

jsz
16-06-2014, 13:52
Dentyści pod pełnymi żaglami Dentyści pod pełnymi żaglami (foto: sxc.hu)
Jarosław Gołembiewski – sternik oraz Kamila Jóźwiak wygrali najpierw na akwenie jeziora Miedwie w Morzyczynie VIII Mistrzostwa Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie w Żeglarstwie (klasa Omega) o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. W tydzień później, wraz z Aleksandrą Okorską, byli bezkonkurencyjni w regatach zorganizowanych w ramach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Izb Lekarskich w Żeglarstwie klasa Omega o Puchar Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.
W XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Izb Lekarskich w Żeglarstwie (klasa Omega) o Puchar Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej wzięło udział dziewięć trzyosobowych załóg reprezentujących izby lekarskie z całej Polski.

Dominacja trójki dentystów ze Szczecina była niepodważalna. Prowadzenie objęli już w pierwszym dniu zawodów. Czołowe miejsce obronili drugiego dnia. Zwycięstwa nie oddali ostatniego, trzeciego dnia zawodów. Zwycięzcy otrzymali puchar prezesa NRL, a także nagrody ufundowane przez starostę stargardzkiego, medale oraz dyplomy.

Jarosław Gołembiewski oraz Kamila Jóźwiak wcześniej byli bezkonkurencyjni na akwenie jeziora Miedwie w Morzyczynie w trakcie VIII Mistrzostwa Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie w Żeglarstwie (klasa Omega) o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie

Sternik Jarosław Gołembiewski jest nietuzinkową postacią w środowisku stomatologów. Absolwent Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w czasie studiów uczestniczył w sympozjach przedstawiając wyniki swoich prac naukowych. Studia na Akademii Medycznej ukończył w 2001 roku, po czym podjął pracę w Pierwszej Prywatnej Klinice Stomatologicznej w Szczecinie. Z Kliniką tą był związany do 2008 roku.

Jarosław Gołembiewski tak mówi o sobie.

Od samego początku kariery zawodowej fascynowała mnie praca pod mikroskopem stomatologicznym. Zainteresowanie możliwościami leczenia kanałowego pod powiększeniem zaowocowało przeprowadzeniem przeze mnie badań naukowych w zakresie endodoncji. Badania te uwieńczyłem w 2006 roku obroną pracy doktorskiej zatytułowanej: "Ocena wpływu opracowania zakrzywionych kanałów korzeniowych narzędziami rotacyjnymi K3 i kątnicą Tri Auto na ich przebieg i stopień czystości".

Brałem udział w wielu szkoleniach udokumentowanych certyfikatami. Od czerwca 2010 roku jestem absolwentem Curriculum Implantologicznego Uniwersytetu im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Oprócz fascynacji zawodowej prywatnie jestem miłośnikiem sportów wodnych i podróży. Wolny czas spędzam aktywnie na żaglach, nurkowaniu i nartach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   sport   Jarosław Gołembiewski  

POLECAMY W SERWISACH