PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści na przystankach figlobusa

jsz
11-07-2014, 13:00
Dentyści na przystankach figlobusa Na jednym z przystanków figlobusa pojawi się lekarz dentysta (fot. Fundacja Happy Kids)
Ruszyła czwarta edycja akcji „Przystanek Happy Bus” organizowanej przez łódzką Fundację "Happy Kids" we współpracy z MPK Łódź, międzynarodową organizacją studencką AIESEC oraz lokalnymi samorządami. Wesoły autobus, na którego pokładzie znajduje się m.in. sala zabaw czy kawiarenka internetowa odwiedzi wsie z województw: łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Po raz kolejny akcję wspierają dentyści.

Jak informują organizatorzy, stomatolog pojawi się na dwóch z dwunastu zaplanowanych przystanków figlobusa. Lekarz dentysta bezpłatnie zbada stan uzębienia dzieci, a następnie przygotuje odpowiednie wskazówki dla rodziców. Każdy przystanek wesołego autobusu trwa trzy dni. 

W tym czasie dentysta może liczyć na pomoc wolontariuszy, m.in. studenctów z Pakistanu, Chin, Egiptu, Indonezji i Wielkiej Brytanii, a także wychowanków rodzinnych domów dziecka. 

W tym roku motywem przewodnim akcji jest edukacja proekologiczna, a w każdej z miejscowości prowadzona będzie zbiórka elekroodpadów.

Fundacja "Happy Kids" zajmuje się m.in. tworzeniem rodzinnych domów dziecka. Dotąd cztery takie domy powstały w Łodzi, a kolejne w Lubczynie, Zgierzu, Ozorkowie i Czarnocinie. Jesienią planuje otwarcie 10 placówki. W sumie pod opieką Fundacji pozostaje ok. 100 dzieci. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH