• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści muszą opłacać się mafii

js
19-10-2015, 11:25
Dentyści muszą opłacać się mafii Most Dublin Irlandia Eire City Kanał Rzeka Domy (foto: pixaay)
Na szczęście ta informacja nie pochodzi z Polski. Na nieszczęście - taki proceder zaobserwowano w Irlandii, a więc w kraju wydawałoby się praworządnością stojącym.

Gruziński obywatel Archili Mindadze, firmujący Griffith Hall (biznes oferujący mieszkania dla studentów), spotkał się z rumuńskim dentystą pracującym w Dublinie. Nie w celu wyleczenia zębów, ale, aby zadać Rumunowi jedno pytanie: Komu się opłaca? Nie czekając na odpowiedź, Gruzin wraz ze wspólnikiem złożyli przerażonemu dentyście propozycję ochrony, uzupełnioną o rozwiązanie alternatywne. Opcją miał być wyjazd dentysty z Irlandii w ciągu 10 dni.

W celu uwiarygodnienia swoich propozycji Archili Mindadze (lub jego wspólnik - w zależności od wersji) dotkliwie pociął rękę rumuńskiego stomatologa i uderzył go w twarz.

Rumuński dentysta Iurii Borta nie dał się zastraszyć i sprawę zgłosił na policję.

Archili Mindadze nie kwestionuje tego, że był obecny podczas ataku na dentystę, ale zaprzecza, że to on zranił ofiarę w rękę. Prawdziwą przyczyną starcia miał być ponoć nieudany zabieg, który rumuński dentysta wykonał na współoskarżonym Mindadze. Sprawa jest rozpatrywana przez sąd w Dublinie.

Więcej: independent.ie

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   policja   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH