PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentim Clinic z piłkarskim Pucharem Polski

ms
17-07-2017, 10:05
Dentim Clinic z piłkarskim Pucharem Polski Dentim Clinic team (fot. Dentim Clinic)
Ekipa występująca pod znakiem Dentim Clinic zaliczyła właśnie pierwszy, ogólnopolski sukces, zdobywając tytuł mistrza podczas Fortuna Puchar Polski Playarena 2017. Dzięki niemu piłkarze już we wrześniu powalczą na Słowenii o tytuł najlepszej drużyny w Europie.

Co ma wspólnego leczenie zębów z piłką nożną? Okazuje się, że bardzo wiele. Co udowadnia powstała niedawno drużyna piłkarska Dentim Clinic – reprezentująca jedną z największych klinik stomatologicznych na Śląsku.  

Dentim Clinic do boju!
Nie zawsze dentysta musi kojarzyć się z leczeniem zębów. Czasem to skojarzenie może być dalekie od stereotypu. Z takiego założenia wyszła katowicka klinika Dentim Clinic i kilka miesięcy temu wzięła pod swoje skrzydła drużynę piłkarską.

Dziś ten sam team staje na podium, zdobywając pierwszy w swojej historii tytuł mistrzowski, wywalczony podczas zawodów Fortuna Puchar Polski, które odbyły się 8 lipca w Warszawie.

W zawodach udział wzięli zwycięzcy Pucharów z 40 największych polskich miast, którzy przez ostatnie miesiące przechodzili eliminacje na szczeblach regionalnych. W finałowym starciu ekipa Dentim Clinic pokonała w dogrywce Dynamik Herring Toruń, kończąc mecz ze zwycięskim wynikiem 3:2.

Czarny koń futbolu
Sześcioosobowa drużyna Dentim Clinic od początku typowana była na jednego z czarnych koni tegorocznych zawodów. W rozgrywkach toczących się od marca reprezentacja kliniki zanotowała aż 10 zwycięstw na 11 startów, pokonując po drodze liderów rozgrywek.  Olbrzymim zwycięstwem reprezentacji było przejście pierwszej fazy i zdobycie  w czerwcu Final Eight Pucharu Katowic. W zawodach startowało aż 24 drużyny. Wygrana zmagań stała się  dla drużyny przepustką do rywalizacji w Fortuna Puchar Polski.

- Wyniki drużyny w tym roku robią wrażenie! Od marca chłopaki idą jak burza po kolejne zwycięstwa, zdobywając po drodze upragniony Puchar Polski. To zasługa doskonałego zgrania ekipy i przygotowania do tegorocznego sezonu. Zdobycie Fortuna Puchar Polski to jednak nie ostatnie gole zespołu – zapowiada Arkadiusz Buziewicz, dyrektor Dentim Clinic w Katowicach, sponsora głównego ekipy.

Powalczą o tytuł na Słowenii
Dzięki zdobyciu trofeum team we wrześniu pojedzie do słoweńskiego uzdrowiska Catez na Turniej Ligii Mistrzów. W zawodach Polacy będą rywalizować z najlepszymi drużynami z całej Europy. - Drużyna już rozpoczęła przygotowania do startu na Słowenii. Przed nimi cała seria treningów, po których ekipa będzie w jeszcze lepszej formie – mówi Buziewicz.

Dla samego Dentim Clinic taki sukces to również duże wyróżnienie. Na pomysł wsparcia drużyny piłkarskiej klinika wpadła na początku tego roku.

- W Dentim Clinic uczymy naszych pacjentów nie tylko jak dbać o zęby, ale także jak zadbać o całe swoje ciało. Wsparcie drużyny piłkarskiej to dla nas doskonała okazja, żeby zainspirować pacjentów do aktywności w fizycznej, zdrowego stylu życia i ruchu. Fakt, że drużyna zwycięża, jest dodatkową motywacją – mówi przedstawiciel Dentim Clinic.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dentim Clinic   sport  

POLECAMY W SERWISACH