• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy dentysta może pracować, gdy jest chory

en
04-05-2016, 08:04
Czy dentysta może pracować, gdy jest chory Chory dentysta to zły dentysta (fot. pixabay)
Na łamach czasopisma Journal American Dental Association ukazał się artykuł, który rozstrzyga dylemat: pracować, czy nie pracować w czasie choroby.

Według międzynarodowych danych, prawie jedna trzecia pracowników przychodzi do pracy podczas choroby. To dużo. Ale w Stanach Zjednoczonych takich gorliwców jest jeszcze więcej, bo aż 42 proc. Amerykanów nie przerywa pracy pomimo choroby.

Konsekwencje takiej lekkomyślności, czy pracowitości (określenie zależy od tego kto ocenia), w przypadku dentysty mogą być poważne.

Po pierwsze dentysta ma obowiązek nie szkodzić swoim pacjentom. Jeśli idzie do pracy chory i leczy osoby w starszym wieku, mające obniżoną odporność i zwiększone ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego, może narażać ich zdrowie na szwank. Warto też pamiętać, że kichający i kaszlący lekarz nie budzi zaufania pacjentów.

Dentysta ma zapewniać pewien standard leczenia i usług. Jeśli nie czuje się dobrze, to i jakość jego pracy bywa gorsza, a więc jego usługi nie spełniają właściwych standardów. I nie mniej ważne - zaraża tych, którzy z nim pracują.

Lepiej więc wziąć kilka dni zwolnienia. Zapomnieć na tych kilka dni, że zarobki ucierpią, powtarzając sobie, że chory dentysta to zły dentysta.  

Więcej: blog.teethremoval.com 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH