• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czekała na dentystę niemal dwa lata i niemal umarła

ms
14-01-2017, 10:39
Czekała na dentystę niemal dwa lata i niemal umarła Helen Bolton po operacji
Kolejki do dentysty są za długie – narzekają Polacy. Helen Bolton nie jest Polką i nie mieszka w Polsce, czekając na wizytę u dentysty stanęła na progu śmierci.

Brytyjka zapisała się do dentysty w styczniu 2015 r., bo wyczuła na dziąśle dziwne zgrubienie. Została zapisana do kolejki. W 2015 i w 2016 r. kobieta kilkanaście razy monitowała, prosząc o przyspieszenie wizyty u dentysty. Bezskutecznie. Czekała cierpliwie miesiąc za miesiącem, aż przyszedł feralny listopad 2016 r. Kobieta znalazła się u lekarza rodzinnego, który wypisał pacjentce leki na infekcję górnych dróg oddechowych.

Choroba nie ustępowała. Stan zdrowia pogarszał się z każdą godziną. W końcu Helen Bolton znalazła się w szpitalu. Tam zdiagnozowano zapalenie wsierdzia, poza tym wdała się sepsa. Konieczna była skomplikowana 11-godzinna operacja na otwartym sercu.

42-letnią kobietę uratowano. Ma teraz wszczepiony stymulator serca. Okazało się, że przyczyną zapaści była bakteria, której obecność sygnalizował mały wrzód na dziąśle i która zainfekowała organizm przedostając się do układu krwionośnego i serca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH