PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Coś na ząb": poważny temat, poważna projekcja i jak najbardziej dla dzieci

ms
10-06-2016, 11:35
„Coś na ząb Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze mówi jak dbać o zęby
Okazuje się, że istnieją teatralne spektakle, które zawierają jednoznaczne przesłanie, mówiące o konieczności dbania o zdrowie jamy ustnej, a przy tym w żaden sposób nie są skażone tanim dydaktyzmem. Choćby dlatego wizyta dzieci w teatrze powinna być obowiązkowa.

Co? Spektakl teatralny „Coś na ząb". Gdzie? W Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Kiedy? Od 5 czerwca 2016 r.

"Coś na ząb" to przezabawna opowieść o dwóch wrednych osobnikach, którzy zadomowili się w ustach chłopca o imieniu Jaś (w tej roli Sławomir Mozolewski). Są to Karius (Radosław Biniek) i Baktus (Sylwester Kuper) to oczywiście bakterie. Uwielbiają słodycze, a boją się tylko dentysty.

Historia jest doskonale rozumiana przez najmłodszych. Jaś jest miły, lecz cierpi, jak każde dziecko czy dorosły, którego dopadł ból zęba. Nic więc dziwnego że w chwili cierpienia jest smutny i rozdrażniony.

Spektakl nie nuży, bo w tekst mówiony wpleciono krótkie i zabawne piosenki z muzyką Joanny Sówki-Sowińskiej. Prostymi słowami, rozumianymi przez kilkulatków z trudnymi tematami twórcy spektaklu docierają do widza. Każde dziecko, które spektakl będzie oglądać, pojmie, że do dentysty iść należy, że ból zęba i całe zło towarzyszące cierpieniom przeminą. Nie dziwi więc, że dzieci dobrze się bawią, a rodzice oddychają z ulgą przed - być może - pierwszą wizytą pociech u stomatologa.

Spektakl autorstwa norweskiego pisarza Thorbjrna Egnera wyreżyserował Michała Derlatka.

Więcej: jelonka.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH