• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co zrobiłaby posłanka Małgorzata Endres, lekarz dentysta

js
13-10-2015, 09:42
Co zrobiłaby posłanka Małgorzata Endres, lekarz dentysta Małgorzata Endres, dentystka i kandydatka na posłankę
Jeżeli oddadzą Państwo na mnie swój głos, z pewnością uczynię wszystko, by wspomóc rozwój i dobrostan naszego regionu. Będę walczyć o uruchomienie nowej linii kolejowej i budowę drogi szybkiego ruchu między Krakowem a Nowym Sączem - zapewnia, startująca w wyborach parlamentarnych, dentystka Małgorzata Endres.

Małgorzata Endres tłumaczy w ten sposób swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach parlamentarnych: Zdecydowałam się kandydować do Sejmu, gdyż jestem przekonana iż swoim doświadczeniem, wykształceniem i zaangażowaniem mogę przysłużyć się Ziemi Sądeckiej. Jestem kandydatką z ramienia partii Nowoczesna Ryszarda Petru i identyfikuję się z jej założeniami, lecz przede wszystkim jestem i czuję się sądeczanką.

Chciałabym poprzeć projekt kolei podmiejskiej między Piwniczną a Chełmcem, która do czasu wybudowania Węgierskiej Bis pozwoliłaby w łatwy sposób zmniejszyć natężenie ruchu na newralgicznym odcinku ul. Węgierskiej.

O swojej karierze zawodowej Małgorzata Endres tak mówi: Zostałam przyjęta na studia medyczne na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. Semmelweisa w Budapeszcie. Wszystkie wykłady odbywały się w języku, węgierskim, aby studiowanie mogło być możliwe, musiałam nauczyć się tego języka. Udało się i w 1993 r. z tytułem doctor medicinae dentariae wróciłam do rodzinnego Nowego Sącza.

Staż odbyłam w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej, po czym uzyskałam I stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej.

W 1992 r. razem z moim szwagrem Rafałem Włodkiem, również lekarzem stomatologiem, założyliśmy, działającą do dziś, Prywatną Przychodnię Stomatologiczną „Prodent” z gabinetami w Starym Sączu, Podegrodziu i Barcicach.

Na kilka lat wyjechałam do Niemiec, nostryfikowałam tam dyplom i pracowałam jako lekarz stomatolog.

Znam biegle język węgierski i niemiecki, dobrze angielski i rosyjski. Jeżdżę na nartach, pływam, uprawiam fitness. Dużo czytam. Jestem osobą ciekawą świata i otwartą na nowe wyzwania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   poseł   Małgorzata Endres  

POLECAMY W SERWISACH