PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co robią: gęś, świnia, koń, kaczka w gabinecie stomatologicznym

ms
26-06-2014, 08:13
Co robią: gęś, świnia, koń, kaczka w gabinecie stomatologicznym
W tym przypadku nie chodzi o praktykę weterynaryjną, ani o ogród zoologiczny, ale o jak najbardziej profesjonalny gabinet stomatologiczny, w którym leczy się pacjentów dorosłych oraz dzieci. Zwięrzęta u dentysty Marka Boulcotta z Herbrandston (mała walijska miejscowość) pełnią odpowiedzialną rolę. Można powiedzieć, że są niejako pracownikami unikatowej praktyki z Herbrandston.

Pacjent odwiedzający praktykę Marka Boulcotta może natrafić na: żółwia wodnego, konie, świnie i świnie miniaturki, fretki, kury, kaczki oraz gęsi. Pieczę nad całością sprawuje kogut imieniem Eric.

Domowe zoo pełni, według Marka Boulcotta, bardzo ważną rolę, mianowicie stanowi znakomity sposób na odstresowanie pacjentów czekających w kolejce na zabieg. Większość z przybyłych po raz pierwszy na leczenie osób nie wie o swoistym kolorycie praktyki. Jej szef, widząc zestresowanego pacjenta, często zadaje nieoczekiwane pytanie np. Czy widziałeś kiedykolwiek fretkę? Dalszy ciąg rozmowy odbywa się już w bezpośrednim towarzystkwie zwierząt. Hodowlą szczególnie zainteresowane są dzieci, które przed zajęciem miejsca na fotelu dentystycznym sprawdzają stan uzębienia u niektórych udomowionych zwierząt.

Niezwykłość praktyki stomatologicznej przysporzyła jej wielu wiernych pacjentów, którzy przyjeżdżają na leczenie do Herbrandston z większych miejscowości jak Swansea, czy Aberystwyth. W ciągu dziesięcioletniej działalności gabinetu Mark Boulcott przyjął ponad 4 tys.pacjentów. Nie jest to mało, biorąc pod uwagę lokalizację praktyki.

Trudno ocenić czy kontakt ze zwierzętami przynosi zakładany efekt terapeutyczny, pewnym jest jednak, że inwentarz przynosi zakładany efekt marketingowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentofobia   Mark Boulcott   marketing  

POLECAMY W SERWISACH