PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co robi technik dentystyczny z drewna?

ws
28-12-2015, 11:44
Co robi technik dentystyczny z drewna? Rower z bambusa wykonany w Brazylii (źródło: Wikipedia)
Grzegorz Wołejko pracuje w gabinecie stomatologicznym jako technik dentystyczny, a wolne chwile poświęca na realizację niezwykłej pasji. Konstruuje rowery z drewna.


Inspiracja przyszła z Dalekiego Wschodu, tam użytkuje się rowery z bambusa. Konstrukcja Grzegorza Wołejko, złożona z bambusowego drewna, połączonego z metalowymi elementami, była ewenementem na skalę kraju. Próba zmontowania unikatowego roweru okazała się niewypałem. Bambs, z którego miał powstać jednoślad, pod wpływem suchego powietrza w mieszkaniu technika dentystycznego, zaczął pękać.

Niezrażony niepowodzeniem domorosły konstruktor zorientował się na rodzimy materiał. Wybór padł na drewno bukowe. Tym razem eksperyment powiódł się doskonale. Mały model został zapisany w programie komputerowym, dzięki czemu realne było wyprodukowanie jednośladu w skali 1:1. Na tym etapie prac zaangażowani zostali pracownicy jednej z fabryk mebli.

Udało się. Rower w dużej części zbudowany z drewna jest i znakomicie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Ekscentryczny wehikuł wzbudza sensację na ulicach Łodzi, po których Grzegorz Wołejko podróżuje na  swoim rowerze z buku nader często.

Więcej: expressilustrowany.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   technik dentystyczny  

POLECAMY W SERWISACH