• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co drugie dziecko kłamie na temat mycia zębów

en
22-11-2017, 09:04
Co drugie dziecko kłamie na temat mycia zębów Rodzice mogą już zdalnie kontrolować jakość mycia zębów przez dzieci (fot. pixabay)
Niemal połowa dzieci (48 proc.) biorących udział w sondażu na temat mycia zębów, mijała się z prawdą od czasu do czasu lub stale, mówiąc rodzicom, że zęby wyszczotkowała.

Co drugie dziecko nie mówi prawdy, a co piąte udaje że obowiązku mycia zębów sumiennie dopełniło na przykład mocząc w tym celu szczoteczkę do zębów. To wyniki sondażu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii na próbie liczącej 2 tys. dzieci.

Efekt takiego zachowania odczuwa tamtejszy odpowiednik naszego NFZ. W latach  2014 - 2015 wykonano 40,970 ekstrakcji zębów, które pochłonęły 35 mln funtów.

Wnioski z badania - najskuteczniejszym sposobem na upewnienie się, że dziecko umyło zęby jest bezpośredni nadzór do 8 roku życia. Obecność rodzica w łazience podczas obowiązkowych oblucji wymagana jest co najmniej dwa razy w ciągu dnia (dwa razy przecież zęby porządnie umyć trzeba), ponadto dorosły powinien dopilnować, by po ostatnim czyszczeniu wypijana była tylko woda.  

Dwie trzecie ankietowanych Brytyjczyków przyznawało, że zamiast sterczeć nad dzieckiem, najchętniej zakupiłoby urządzenie, które informowałoby ich jak długo i na ile dokładnie ich dziecko umyło zęby. 

Taką możliwość mają od jakiegoś czasu bowiem na rynku dostępna jest specjalna nakładka na szczoteczki elektryczne, ale także manualne. Brushlink (bo taką nazwę jej nadano) kontroluje częstość mycia, długość trwania tej czynności oraz kąt mycia. Zbierane przez Brushlink dane, przekazywane na tablet lub smartfon,  przydają się nie tylko rodzicom, ale i dentystom, którzy na ich podstawie mogą uczyć lepszej techniki mycia zębów.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH