PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dentyści znajdują w buziach pacjentów

ms
30-11-2015, 09:55
Co dentyści znajdują w buziach pacjentów Co pacjent ma między zębami? (foto: pixabay)
Są tacy pacjenci, którzy nie przejmują się tym co znajdzie pomiędzy ich zębami dentysta. Wspomnienia stomatologów przyprawiają o zawrót głowy.

Ann Ross z Mobile Dentistry of Arizona twierdzi, że wyciągała spomiędzy zębów papierki po cukierkach, kawałki patyków po lodach, a nawet fragmenty paznokci.  Dentystka pokazuje szklany słój ze sztuczną szczęką, która latami nie była przez właściciela wyjmowana z ust. Szczeka obrosła czarno – białą pleśnią, tworząc śmiertelne zagrożenie dla beztroskiego użytkownika.

Allison House, prezydent Arizona Dental Association: myślałam, że nic już mnie nie zdziwi. Osłupiałam, gdy pojawił się u mnie pacjent z własnoręcznie wyciosanym zębem z drewna, posadowionym pomiędzy jego własnymi. Tłumaczył się, że nie miał pieniędzy, aby pójść do dentysty.

Greg Pifer z Mobile Dentistry of Arizona na zdjęciu rentgenowskim pacjenta – weterana II Wojny Światowej zauważył dziwne ślady. Okazało się, że to śrut, który pozostał w jamie ustnej żołnierza po licznych postrzałach. Sędziwy mężczyzna zarzekał się, że nie zdawał sobie sprawy, iż żyje ze śrutem w jamie ustnej.

Największe zdziwienie Grega Pifera związane było jednak z odkryciem kiełkującego ziarenka pomidora zaklinowanego pomiędzy zębami pacjenta.

Czy macie takie doświadczenia?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjent z bólem   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH