PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chore zęby – chora erekcja

ws
11-08-2015, 08:24
 Chore zęby – chora erekcja Usta w kwestii erekcji (foto: pixabay)

O tym, że przyczyną zaburzeń potencji mogą być także choroby zębów i przyzębia, nie wie aż 80 proc. pacjentów gabinetów stomatologicznych – wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Lekcja Stomatologii”.

Z pytań ankietowych zadawanych w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii” wynika, że ponad połowa badanych osób zwracało uwagę swojemu partnerowi na nieświeży oddech. Co więcej co szósty badany przyznaje, że rezygnuje z kontaktów intymnych gdy partnerce, bądź partnerowi "przykro" pachnie z ust. To pokazuje, że zadbany uśmiech stanowi niezwykle ważną kwestię w drodze do udanego życia intymnego.

Tymczasem ci, których mogą dotknąć problemy z erekcją, a więc mężczyźni, rzadziej od kobiet myją zęby i korzystają z zabiegów higienizacyjnych. Przez to są w większym stopniu narażeni na choroby dziąseł i ich negatywne konsekwencje.

- Kobiety są bardziej  świadome niż panowie i rozumieją, że stan uzębienia może wpłynąć na zdrowie całego organizmu. Mężczyźni zamiast stawiać na profilaktykę, często zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego dopiero, kiedy pojawi się ból, bądź niepokojące objawy – powiedział dr Przemysław Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja Stomatologii”.

infoDNET24.pl niejednokrotnie informował o problemie:
Kłopoty z paradontozą, kłopoty z seksem
Paradontoza zabija seks
Problemy z dziąsłami - problemy z seksem

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH