PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Chcą kupić baterię słoneczną do zasilania gabinetu w Kamerunie

jsz
19-03-2014, 12:02
Chcą kupić baterię słoneczną do zasilania gabinetu w Kamerunie Chcą kupić baterię słoneczną do zasilania gabinetu w Kamerunie (Fot. Fotolia/PTWP)
Warszawska DeClinic wraz z Fundacją Dzieci Afryki zbierają środki na sfinansowanie zakupu baterii słonecznych do zasilania prądem gabinetu dentystycznego w Abong Mbang w Kamerunie. Akcję zwieńczy wystawa zdjęć poświęconych działalności Fundacji.

- Z powodu częstych przerw w dopływie prądu, praca w gabinecie jest bardzo utrudniona. Wielokrotnie trzeba przekładać wizyty umówionych pacjentów, a w sytuacji, kiedy gabinet działa, bazując na pracy lekarzy wolontariuszy, jest to szczególnie duże utrudnienie i strata dla miejscowej ludności. Skutkiem tego jest mniejsza liczba przyjętych w gabinecie pacjentów - przekonują organizatorzy, apelując o wsparcie sponsorów.

Świetnie o tym wie Konrad Rylski, który afrykańskie misje dentystyczne organizuje od lat. Jego program - „Dentysta w Afryce" funkcjonuje właśnie w ramach Fundacji Dzieci Afryki.

Konrad Rylski po raz pierwszy gościł na kameruńskiej ziemi w 2011 roku. Pobyt miał na celu zorientowanie się w potrzebach stomatologicznych w okolicy miast Atok, Messamena i Abong Mbang. Problem okazał się na tyle duży, że dentysta wracał do Afryki wielokrotnie. Uruchomił nawet gabinet stomatologiczny w Abong Mbangu, wyleczył i usunął setki zębów - także w prymitywnych warunkach kameruńskiej wioski. Zamierza uruchomić kolejne placówki, w tym w Burundi. - Potrzebujemy głównie materiałów stomatologicznych i narzędzi chirurgicznych, takich jak: materiały glassjonomerowe, amalgamat, materiały opatrunkowe, znieczulenia, narzędzia kanałowe, materiały do dezynfekcji (...) Nawet jedno opakowanie dentyny może pomóc - apeluje Konrad Rylski.

Otwarcie wystawy zdjęć zaplanowano na 2 kwietnia. Fotografie będzie można zobaczyć w warszawskiej siedzibie DeClinic.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dentysta w Afryce   Konrad Rylski   DeClinic  

POLECAMY W SERWISACH