• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Były student stomatologii, zabójca kotów - pójdzie do więzienia

ms
03-05-2018, 14:01
Były student stomatologii, zabójca kotów - pójdzie do więzienia Student stomatologii - uśmiercał koty (foto: pixabay)
W listopadzie 2015 r. infoDENT24.pl pisał, że Wojciech L., były student stomatologii skazany został na rok bezwzględnego więzienia za bestialskie zabicie 20 kotów, dotychczas jednak oprawca nie odbył kary więzienia.

Mężczyźnie udowodniono, że adoptował przez internet zwierzęta, a następnie torturował je i zabijał. Były student stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego bił koty pięścią i uderzał nimi o ścianę. Mężczyzna w ciągu czterech miesięcy bestialsko uśmiercił 20 kotów, które przyjmował do adopcji. Po zabiciu czworonogów we własnym mieszkaniu pakował ciała do worków, a następnie wyrzucał do kontenera na śmieci.

Oskarżony przyznał się do zarzucanych czynów, podpisał oświadczenie, że nie będzie więcej adoptował zwierząt. Przez dwa ostatnia lata Wojciech L. unikał odsiadki (wyrok zapadł w 2016).

Mężczyzna założył rodzinę, jest ojcem małego dziecka i jedynym żywicielem rodziny. Te fakty świadczyły na jego korzyść w sprawach odwoławczych. Sąd ostatecznie jednak podtrzymał wyrok, a Wojciech L. przez najbliższy rok będzie przebywał w więzieniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH