PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ból głowy dewastuje seks, winne zęby?

ws
29-09-2015, 08:03
Ból głowy dewastuje seks, winne zęby? Gdy "bolą zęby" (foto: pixabay)
- W sytuacji intymnej, wymówkę w postaci bólu głowy należy potraktować poważnie i zachęcić partnera do jak najszybszej wizyty u dentysty – twierdzi lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii”.

Wyjaśnia on, że pacjenci często nie zdają sobie sprawy z tego, ile problemów przysparzają nieleczone zęby. - Niestety większość przytomnieje dopiero w momencie kiedy uszkodzenia łączą się już z długim kosztownym leczeniem. Kiedy nasz partner narzeka na ból głowy, a leczenie paracetamolem okazuje się nieskuteczne, zalecałbym wizytę w wybranym gabinecie dentystycznym. Z moich obserwacji wynika jednak, że mężczyźni częściej zaniedbują leczenie, a do stomatologa chodzą z inicjatywy kobiet – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Dentysta nie wyjaśnia zatem dlaczego to kobiety zdecydowanie częściej boli głowa. Powinno być odwrotnie, skoro to mężczyźni znacznie częściej zaniedbują leczenie stomatologiczne. Być może przyczyna tkwi w tym, że – jak wynika z badań statystycznych – to kobiety bardziej są zdeterminowane w doprowadzeniu partnerów do dentysty, i chyba nie tylko wtedy gdy mężczyznę „boli głowa”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH