• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bleachoreksja na horyzoncie

ws
07-10-2015, 08:21
Bleachoreksja na horyzoncie Wybielanie totalne (foto: freeimages)
Truizmem jest stwierdzenie, że człowiek potrafi się uzależnić od wszystkiego. Coraz częściej powtarzany jest termin bleachoreksja - uzależnienie się od wybielania zębów.

Dentyści alarmują, że co i raz mają do czynienia z pacjentami, którzy nie poprzestają na profesjonalnej procedurze realizowanej w gabinecie stomatologicznym. Osoby zafiksowane na śnieżnobiałych zębach, poddają się ponadnormatywnym sesjom z udziałem preparatów do samodzielnego wybielania zębów. Nie trzeba długo czekać na negatywne konsekwencje takiego postępowania.

Stomatolog Iwona Gnach - Olejniczak zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. Przybywa purystów w zakresie jak najczęstszego mycia zębów. Takie postępowanie przynieść może skutek odwrotny w stosunku do pożądanego. Pasta i szczoteczka do zębów ścierają szkliwo, prowadząc do mikrouszkodzeń. - Dlatego zamiast szczotkować zęby po każdym posiłku, lepiej je wypłukać i użyć nitki dentystycznej. Stosowanie pasty dwa do trzech razy dziennie w zupełności wystarczy – uważa Iwona Gnach – Olejniczak.

Więcej: kobieta.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd medyczny   wybielanie zębów   moda lekarska  

POLECAMY W SERWISACH