PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Błąd w leczeniu kosztował dentystę 20 tys. funtów

smn
15-04-2018, 16:06
Błąd w leczeniu kosztował dentystę 20 tys. funtów Utrata pracy i 20 tys. funtów to cena błędu w sztuce medycznej (fot. pixabay)
Pacjentka otrzymała 20 tys. funtów odszkodowania za źle wykonane leczenie kanałowe zęba, wskutek którego trafiła do szpitala.

Pacjentka odczuwała ból po prawej stronie twarzy i udała się do Caterton Dental Practice, w Caterton w Wielkiej Brytanii. Dentysta  Vasiliki Vlachogianni wykonał zdjęcie RTG i zalecił jej noszenie  w nocy szyny relaksacyjnej, gdyż podejrzewał bruksizm. Szyna nie przyniosła ulgi, pacjentka ponownie miała zrobione zdjęcie RTG i ponownie lekarz nie dopatrzył się niczego niepokojącego. Jednak gdy kobieta wróciła po raz kolejny do gabinetu  zaproponował leczenie endodontyczne.  

Podczas leczenia kanałowego doszło do perforacji korzenia zęba, co spowodowało jeszcze silniejszy ból i ostrą reakcję alergiczną (wywołaną najprawdopodobniej przez podchloryn sodu). Vlachogianni próbował jeszcze przekonywać kobietę, że po antybiotyku dolegliwości znikną, ale jej twarz tak spuchła, że po kilku godzinach udała się  na ostry dyżur do najbliższego szpitala. Wskutek feralnej wizyty u dr. Vlachogianni doznała również uszkodzenia nerwu, w efekcie ma zniekształcony prawy kącik ust i oczywiście straciła ząb. 

Dentysta w ramach pozasądowego rozstrzygania sporów wypłacił poszkodowanej pacjentce 20 tys. funtów i stracił pracę w klinice.

Więcej: thecomet.net

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   leczenie kanałowe   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH