PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Beczka z zębami - dźwignią reklamy

ms
10-01-2017, 12:02
Beczka z zębami - dźwignią reklamy Zęby wyrwane przez Randolfa Rudolfa Parkera
Co w sposób najbardziej efektywny promuje usługi stomatologiczne? W Ameryce Północnej w końcu XIX w. był to cyrk.

Taki sposób przyciągnięcia uwagi potencjalnych pacjentów wymyślił sobie Randolf Rudolf Parker, który jako jeden z pierwszych ukończył w 1892 r. nowo uruchomioną Temple University School of Dentistry w Filadelfii.

Po uzyskaniu dyplomu powrócił do rodzinnej miejscowości w prowincji New Brunswick (Kanada). Zauważył jednak, że popyt na jego usługi był żaden. W zasadzie każdy mieszkaniec radził sobie z bólem zębów na własną rękę.

Randolf Rudolf Parker postanowił przybliżyć rodakom ideę profesjonalnej stomatologii i dbania o zdrowie jamy ustnej. W tym celu uruchomił mobilny gabinet dentystyczny, którego uzupełnieniem był objazdowy cyrk. W zasadzie to usługi stomatologiczne towarzyszyły zabawie związanej z występami dzikich zwierząt i wygimnastykowanych cyrkowców. Złośliwi twierdzą, że Parker umawiał się ze zwierzętami na przerażające ryki, aby w ten sposób zagłuszane były okrzyki bólu, wydobywane z gardeł pacjentów.

Dentysta występował pod pseudonimem scenicznym Painless Parker. Taki artystyczny image zobowiązuje. Dentysta deklarował, że w przypadku dolegliwości bólowych wypłaci każdemu pacjentowi 5 USD odszkodowania – równowartość obecnych 115 USD (wyrwanie zęba kosztowało u niego 0,5 USD).

Swoistym szyldem, reklamującym usługi Parkera i jego doświadczenie zawodowe - była beczka wypełniona zębami pacjentów, którą ustawiał przed wozem stanowiącym objazdowy gabinet dentystyczny.

Painless Parker, wraz z nastaniem ery kina, nagrywał filmy, w których prezentował zasady higieny jamy ustnej. To był strzał w dziesiątkę. Ludzie odwiedzali tłumnie Parkera, aby tylko móc za darmo zobaczyć na żywo to co prezentowało rzeczywistość całkiem nie na żywo.

Painless Parker w czasie swojej długiej zawodowej kariery miał kilkadziesiąt gabinetów dentystycznych, jeden z nich na rogu ulic 7th oraz Main w Los Angeles funkcjonuje niezmiennie do dzisiaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH