PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Australijski dentysta narkoman ukarany

kan
28-06-2016, 19:09
Australijski dentysta narkoman ukarany Metamfetamina
Leczył pacjentów będąc pod wpływem metamfetaminy. Dentysta nie będzie mógł wykonywać zawodu przez co najmniej trzy lata.

Young Hoon Sun z Sydney jest chirurgiem szczękowym specjalizującym się także w stomatologii estetycznej. Od narkotyków uzależnił się po tragedii w najbliższej rodzinie.

W 2010 r. nagle zmarł jego starszy brat. Przerwał wtedy pracę i przez dwa miesiące próbował uporać się ze stratą i wtedy też po raz pierwszy sięgnął po metamfetaminę. Wrócił do leczenia pacjentów, ale nie przerwał brania narkotyków. Koledzy w pracy zaczęli coś podejrzewać, gdy poprosił  o Valium, a następnie znaleziono wśród jego narzędzi dentystycznych torebkę zawierającą podejrzany biały proszek.

Hoon Sun nie przyznał się do posiadania narkotyków i przerwał pracę w tej placówce.
Jednak podejrzenie, że wykonywał zabiegi pod wpływem narkotyków zostało zgłoszone do australijskiego Medical Council. Dentysta wielokrotnie otrzymywał polecenie wykonania testów na obecność w moczu substancji uzależniających. Za każdym razem udawało mu się tego uniknąć – fałszował bilety lotnicze twierdząc, że był na wakacjach, a nawet udawał kontuzję nogi.

W końcu sprawa Young Hoon Suna trafiła przed sąd. Dostał zakaz wykonywania zawodu na trzy lata. Ma się też poddać terapii uzależnień.

Więcej: dailymail.co.uk

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH