PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Atrakcyjny Kazimierz vel Szybki Kazik, czyli kto

ms
12-03-2014, 10:21
Atrakcyjny Kazimierz vel Szybki Kazik, czyli kto Atrakcyjny Kazimierz vel Szybki Kazik, czyli kto
Atrakcyjny Kazimierz, Szybki Kazik, „Jako mąż i nie mąż", Kobranocka, Sofa ten ciąg skojarzeń prowadzi do szacownego toruńskiego lekarza dentysty Kazimierza Bryndala.

W środowisku toruńskich medyków Kazimierz Bryndal jest traktowany jak ikona tego co najlepsze w polskiej stomatologii. Ci, którzy go znają wymieniają jednym tchem: doskonały fachowiec, etyk, wybitny organizator, człowiek o wysokiej kulturze osobistej, zawsze z uwagą słuchający pacjenta, wzór lekarza społecznika, propagator idei samorządu zawodowego. 

Znacznie większa część społeczeństwa zna jednak nie Kazimierza Bryndala seniora a jego czterech synów.
Rafał Bryndal jest najstarszym z czwórki rodzeństwa. założyciel zespołu pod nazwą Atrakcyjny Kazimierz, występował m.in. w talk-show Alicji Resich-Modlińskiej, był autorem felietonów do miesięcznika "Twój Styl" i magazynu popkulturalnego "Machina". Prowadził w Radiu Zet wiele audycji m.in.: Załóż się, Rozmowy Rolowane, Taniec z Bryndalem. Autor programu Rafał Bryndal Jazz Quartet w Radiu ZET Chilli.
Jacek Bryndal - wokalista i gitarzysta, lider zespołu Atrakcyjny Kazimierz, oraz basista zespołu Kobranocka.
Michał Bryndal - wybitny perkusista, członek tria jazzowego Stryjo oraz zespołu Voo Voo, wcześniej występował w zespole SOFA.
Jakub Bryndal - freestylowiec i producent muzyczny.

Tacy synowie mogli dorastać tylko u boku Kazimierza Bryndala, który tak wspomina powroty do domu, w którym imprezowali jego synowie. Przed drzwiami słyszę: Uwaga, bo Kazik idzie... Szybko, szybko...". I tak powstał przydomek „Szybki Kazik", którym posługuje się Jacek Bryndal.

A sam senior Kazimierz Bryndal? Rozpoczął studia prawnicze w Toruniu, ale z uwagi, że był synem przedwojennego oficera Wojska Polskiego - musiał przenieść się do innego miasta. Zaczął studiować w PAM w Szczecinie na wydziale stomatologii. Uczestniczył w pracach samorządu studenckiego oraz w studenckim ruchu naukowym.
W czasach studenckich inicjował pomoc dla zaniedbanych ośrodków wiejskich, brał udział w akcjach szerzenia oświaty zdrowotnej i leczenia. Wiele lat spędził w objazdowym ambulansie stomatologicznym.
Znany jest jako kreator i organizator opieki stomatologicznej uznawanej przez polskie jak i zagraniczne towarzystwa naukowe, za wiodącą i wzorową. Jest członkiem międzynarodowych organizacji stomatologicznych. Przez wiele lat był członkiem najwyższych władz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
To nie wszystko, Kazimierz Bryndal jest cenionym miłośnikiem ziemi kaszubskiej, jej kultury i języka, ma także licencje przewodnika po wielu europejskich stolicach.
Szczegółowy przebieg kariery zawodowej (i nie tylko) Kazimierza Bryndala prezentujemy tutaj. Wkrótce opublikujemy rozmowę z dr Bryndalem z okazji Jubileuszoweh XX Ogólnopolskiej Konferencji Stomatologicznej oraz XX Targów Stomatologicznych EXPODENT 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH