PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Asystentka stomatologiczna zwolniona za bycie "seksi"

27-12-2012, 06:01
Asystentka stomatologiczna zwolniona za bycie sexi (fot. sxc.hu)
Asystentka stomatologiczna zwolniona za bycie sexi (fot. sxc.hu)
James Knight, 53-letni dentysta z Ohio w USA zwolnił swoją asystentkę, ponieważ uważał ją za zbyt atrakcyjną. Sąd obronił prawo stomatologa do podjęcia takiej decyzji powołując się na fakt, że lekarz działał w interesie swojej rodziny.

Opisując historię Jamesa Knighta trudno powstrzymać się od komentarza, ale właściwie każdy może okazać się kontrowersyjny, więc nie komentujemy. Tym bardziej, że źródła podają rozbieżne powody decyzji stomatologa.
Asystentka stomatologiczna jak ...Lamborghini
Według jednego z nich, James Knight zatrudniał Melissę Nelson od 10 lat. Dopiero od kilku miesięcy zaczęło mu przeszkadzać, że kobieta pomagająca mu w gabinecie, zaczęła ubierać zbyt obcisłe sukienki, które odwracały jego uwagę. Mężczyzna nie mógł przebywać w towarzystwie swojej pracownicy, bo jak mówił w sądzie (!) "to tak jakby mieć Lamborghini w garażu i nigdy nim nie jeździć". Dentysta zwolnił więc kobietę, wcześniej konsultując decyzję z własną żoną. Małżeństwo uznało asystentkę jako "wyjątkowo seksowną" i zagrażającą ich związkowi.
Asystentka stomatologiczna dyskryminowana?
Melissa Nelson skierowała sprawę do sądu. Tam decydujący głos należał tradycyjnie do ławy przysięgłych. Na nieszczęście kobiety składała się ona z siedmiu mężczyzn.

Ławnicy nie potrafili rozpoznać faktu dyskryminacji ze względu na płeć i orzekli, że szefowie mają prawo do zwolnienia podwładnych, jeśli uświadomią sobie, że ich wygląd i zachowanie stanowią czynnik ryzyka w relacjach panujących w rodzinie (wyrok 7:0 przeciwko asystentce).

Adwokat dentysty po wyjściu z sali tryumfował mówiąc, że "zwyciężyło przywiązanie do wartości rodzinnych". Zwolniona kobieta zapowiedziała, że będzie się odwoływała od wyroku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   asystentka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH