• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aktor - pacjent wysokiego ryzyka

en
28-06-2017, 11:23
Aktor - pacjent wysokiego ryzyka Aktor twierdzi, że wizyta u dentysty zagroziła jego karierze zawodowej (fot. pixabay)
Rosyjski aktor Sevastyan Melnichuk  twierdzi, że po leczeniu u dentysty zaczął seplenić, co skutecznie uniemożliwia mu robienie kariery. Klinika stomatologiczna twardo się broni i grozi sądem za bezpodstawne rzucanie oskarżeń.

Trudno dojść do tego, co tak naprawdę się stało. Melnichuk udał się do kliniki stomatologicznej w mieście Kurgan na Uralu, by wyleczyć ząb zaatakowany przez próchnicę. Gdy znieczulenie przestało działać, pojawiły się trudności z mówieniem. Co gorsza nie mógł prawidłowo zacisnąć szczęk i miał kłopoty z gryzieniem twardych pokarmów.  

Gdy aktor udał się z reklamacją - w gabinecie zgodzono się jedynie wyleczyć jeden z zębów, a przyczynę seplenienia poradzono mu korygować gdzie indziej.

Okazało się, że dyrektor teatru znalazł zastępstwo do roli, nad którą Melnichuk pracował od kilku miesięcy. Innej pracy aktor nie mógł znaleźć z powodu… wady wymowy.

Melnichuk ma zamiar dochodzić sprawiedliwości w sądzie, zaś klinika stomatologiczna twardo się broni: pacjent był leczony zgodnie z regułami sztuki lekarskiej, zaś z problemy z wymową mogą być skutkiem jego wizyt w innym gabinecie. 

Czytaj także: Polska to dobry kraj dla dentystów?

Więcej: rt.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   błąd w sztuce lekarskiej  

POLECAMY W SERWISACH