• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Akademia Aquafresh: nic o zdrowiu jamy ustnej!

jsz
25-05-2015, 13:30
Akademia Aquafresh: nic o zdrowiu jamy ustnej! Akademia Aquafresh: nowa postać programu Polast JimJam wybrana przez jury
Organizatorzy konkursu, kojarzeni z działaniami sprzyjającymi dbałości o zdrowie jamy ustnej, zaproponowali przedszkolakom konkurs, w którym mieli narysować nową postać Polsatu JIM JAM i która nie wiązałaby się z ...higieną jamy ustnej.

Zadaniem konkursowym było narysowanie nowej postaci, która idealnie pasowałaby do wizerunku dziecięcej stacji POLSAT JIM JAM, ale nie kojarzyłaby się z tematyką higieny jamy ustnej. Postać ta powinna być uśmiechnięta i przyjazna oraz stanowić wytwór wyobraźni i przejaw kreatywności dzieci.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 maja 2015 r. Zwycięską pracę wykonała Anna Kurpanik, (otrzymała bon na wyjazd do Hotelu Czarny Potok).

W Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh" biorą udział lekarze dentyści, którzy walczą o zmniejszenie bardzo poważnego problemu zdrowotnego, czyli próchnicy, jakże często występującej wśród przedszkolaków - piszą organizatorzy akcji.
Dentyści mogą, za pośrednictwem „Akademii Aqufresh", nawiązać kontakt z przedszkolami, którym zależy na bliskiej współpracy z przedstawicielami branży. W ramach tej współpracy, aranżowane byłyby wizyty w przedszkolu, bądź wizyty dzieci w gabinecie.

Każdy z dentystów otrzymują bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych do prowadzenia zajęć z dziećmi. Materiały są urozmaiceniem przeglądu ząbków i jednocześnie zachęcają dzieci i ich rodziców do częstszych wizyt u lekarza dentysty. Zaangażowany w projekt gabinet trafia na Mapę Pastusiowych Gabinetów współpracujących z Akademią Aquafresh. Na tej mapie często rodzice i przedszkola poszukują informacji o gabinetach stomatologicznych z ich okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH