PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

93-letni dentysta najstarszym kulturystą świata

05-11-2012, 06:34
93-letni dentysta najstarszym kulturystą świata (źródło: charleseugster.net)
93-letni dentysta najstarszym kulturystą świata (źródło: charleseugster.net)
Charles Eugster, były dentysta z Londynu, pokazuje jak nie nudzić się na emeryturze i skutecznie przedłużyć życie

 

Bez wątpienia 93-latek jest najstarszym kulturystą na świecie, ale w błędzie są wszyscy ci, którzy myślą, że podnoszeniem ciężarów zajmował się od młodzieńczych lat. Przygodę ze sztangą rozpoczął bowiem w wieku 87 lat! Jak się okazuje, z bardzo prozaicznej przyczyny.

Po osiągnięciu osiemdziesiątki dotarło do mnie, że moje ciało nie wygląda dobrze, jest sflaczałe. W lustrze widziałem starego człowieka, wrak. W miejscach gdzie kiedyś były mięśnie dyndały warstwy tkanki tłuszczowej. To wszystko wprawiło mnie w ponury nastrój wspomina staruszek.

Postanowił, że zawalczy o formę, której nie będzie musiał wstydzić się na plaży. Po sześciu latach spędzonych na treningach kulturystycznych (dwie godziny dziennie!), znów chodzi z podniesioną głową. Predyspozycje organizmu pomogły mu osiągnąć imponującą jak na ten wiek formę. Emerytowany dentysta bez problemu podciągnie się na drążku 60 razy i zrobi 50 pompek. Jego tętno spoczynkowe wynosi tyle ile wysportowanego 50-latka.

Od 2008 roku Eusgter startuje w zawodach kulturystycznych seniorów, które regularnie wygrywa. W 2010 roku zdobył mistrzostwo świata +80 w fitness, uzyskując rekord, który nie podbito do dziś. Mężczyzna na zawodach wykonał 57 wznosów na poręczach, 61 podciągnięć na drążku, 50 pompek i 48 brzuszków każde ćwiczenie w 45 sekund.

- Kulturystyka dodaje mi nie tylko lat do metryki, ale również do życia przekonuje.

Obecnie, dentysta mieszka w rodzinnej Szwajcarii, gdzie stał się już bohaterem mediów, które stawiają go jako wzór do naśladowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta kulturysta   Charles Eugster  

POLECAMY W SERWISACH