PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Zębowa” biżuteria w wyjątkowo mrocznych klimatach

jsz
24-02-2014, 13:09
„Zębowa” biżuteria w wyjątkowo mrocznych klimatach „Zębowa” biżuteria w wyjątkowo mrocznych klimatach (foto: digitalfreephotos)
Zęby spolegliwe, zęby tkliwe, zęby krzyczące, zęby piętnujące, zęby.. jubilerska kolekcja zębów właścicielki pracowni protetycznej Sylwii Melnyczok wzbudza żywe reakcje. Czy to początek międzynarodowej kariery artystki – protetyczki?

Sylwia Melnyczok tłumaczy, że jej biżuteria wykonana jest tak jak koronki, protezy, mosty z najwyższej jakości materiałów dentystycznych: stopu chirurgicznego oraz porcelany protetycznej. Wszystko osadzone jest w stali chirurgicznej, która nie alergizuje, nie ciemnieje i nie odkształca się.

O dokonaniach właścicielki pracowni protetycznej Sylwii Melnyczok zaczyna być głośno nie tylko w Polsce. Zdezorientowani widzowie dzielą się uwagami na forach społecznościowych. Wpisy zróżnicowane: od zachwytu do oskarżeń o nekrofilię. To tylko kilka z opinii internautów: 

"Dość oryginalny pomysł, ale oczywiście jeśli są prawdziwe to właściciel może sobie nosić, choć jak na zużyte zęby dość dobrze wyglądają ( na zdjęciu ),no chyba że na żywczyka były wyciągane  Ja jednak wolę mieć zęby na swoim miejscu"

"Dla mnie kojarzą się jednoznacznie, nie jest to fajne nosić zęby na sznureczku, rzemyczku. Tak samo jak kiedyś włosy -pukielek włosów nosiło się w medalionie. Idąc tym tropem to można zbierać paznokcie, strupy, łupież itd. np. komuś amputują nogę to można o..."

"Słaby temat, można odpowiadać za posiadanie szczątków ludzkich.."

Jak na to reaguje projektantka biżuterii? - Oczywiście w mojej biżuterii nie ma tkanek ludzkich. Jest ona wykonana w 100 proc. ze stopu chirurgicznego połączonego z porcelaną protetyczną. Cieszę się jednak, że robią wrażenie naturalnych - taki był mój zamiar - wyjaśnia. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Protetyka   biżuteria nazębna   Sylwia Melnyczok  

POLECAMY W SERWISACH