PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

„Lekcja Stomatologii” znów dla seniorów

materiały prasowe/szaft
04-02-2015, 12:19
„Lekcja Stomatologii” znów dla seniorów "Lekcja stomatologii"- dla dzieci i dla seniorów
Jak dbać o protezę i dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna w każdym wieku? Na te pytania seniorzy uzyskali odpowiedzi podczas wykładów na uniwersytetach trzeciego wieku, odbywających się w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”.

Celem wykładów było uświadomienie uczestnikom, jak ważne są zabiegi profilaktyczne chroniące jamę ustną i protezę, a także poinformowanie ich o skutkach zaniedbania tych czynności. Spotkania zostały poprowadzone przez lek. dent. Przemysława Uliasza oraz lek. dent. Ewę Franczak z kliniki Prima-Dent. Zorganizowano je na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej, Uniwersytecie Trzeciego wieku im. Haliny Szwarc oraz Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

- Protetyka nie jest łatwym zagadnieniem. Wiele osób nie wie, jak prawidłowo dbać o sztuczne zęby i radzić sobie z problemami, które są z nimi związane. Często zdarza się, że pacjent nie informuje dentysty o dyskomforcie wywołanym przez protezę. Ludzie nie są świadomi tego, że może być on niemalże nieodczuwalny - powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert kampanii „Lekcja Stomatologii".

Seniorzy dowiedzieli się także, że higiena jamy ustnej i dbanie o protezę są równie ważne, jak utrzymanie własnych zębów w dobrej kondycji. Słuchacze zostali poinformowani na temat profilaktyki dziąseł oraz o preparatach do czyszczenia protezy. Poruszone zostały również kwestie prawidłowego przechowywania sztucznych zębów oraz terminów wymiany ich na nowe.

„Lekcja stomatologii" to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia" oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie. Patronem medialnym projektu jest portal infoDENT24.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH