PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

5 marca - dzień dentysty i to nie wszystko

ms
05-03-2017, 07:00
5 marca - dzień dentysty i to nie wszystko Życzenia w Dniu Dentysty
Dentystki, które mają dzieci, a te z kolei męża lub żonę, mogą 5 marca świętować podwójnie, bo 5 marca jest datą wyznaczającą Dzień Dentysty i Dzień Teściowej.

Złośliwi mówią, że święto powstało w wyniku kumulacji nieszczęść. Uważamy jednak, że każda okazja do mówienia o ciężkiej pracy leczących nie tylko ciało ale i psyche jest pożądana.

Wszystkim Lekarkom i Lekarzom Dentystom, a w szczególności Czytelnikom infoDENT24.pl życzymy jak najwięcej pacjentów (oczywiście nie w ramach kontraktowej pomocy doraźnej), którzy byliby: życzliwi, przyjaźni, serdeczni, ujmujący, a przede wszystkim rozumiejący, że realizacja współczesnych procedur medycznych wymaga wysokich nakładów finansowych, które dla ogólnego zdrowia trzeba niestety regularnie ponosić.

Do świętowania okazja znajdzie się nie jedna, zatem oprócz Dnia Dentysty, mamy Ogólnopolski Dzień Dentysty oraz globalny Światowy Dzień Dentysty. Co gorsza (lub lepsza) Światowa Organizacja Dentystyczna FDI promuje dodatkowo Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Healt Day).

Być może święto zapożyczyliśmy od Amerykanów, którzy „Dentist Day" celebrują 6 marca. W Niemczech w listopadzie Dzień Dentysty obchodzi się zazwyczaj pomiędzy siódmym a dziesiątym dniem tego miesiąca. W Meksyku - dziewiątego lutego (na pamiątkę śmierci św. Apolonii, patronki dentystów - 9 lutego 249 roku podczas pogromu chrześcijan).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dzień Dentysty  

POLECAMY W SERWISACH