PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

125 tys. zł za zęby wampira

ms
24-07-2015, 08:03
125 tys. zł za zęby wampira Zęby wampira - problemy z dziąsłami
49-letnia Charlotte Bateman wygląda jak podręcznikowa wersja wampira. Jej zęby nie są jednak efektem charakteryzacji z okazji Halloween, a skutkiem poważnej choroby dziąseł.

Jedynym pozytywnym wątkiem w tej historii, z punktu widzenia chorej kobiety, jest 25 tys. funtów, które po sądowej batalii otrzymała tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za niewłaściwe leczenie, a praktycznie jego braku.

Charlotte Bateman przez rok leczyła się u dentystów w Bromyard (hrabstwo Hertfordshire). Przez ten czas prowadzący pacjentkę stomatolodzy ze Smith, Holloman and Associated nie zdiagnozowali przyczyn uporczywego bólu dziąseł i ich obfitego, trudnego do zatamowania  krwawienia przy każdym zetknięciu z narzędziem stomatologicznym.

Sprawa zadośćuczynienia za nieprawidłowe leczenie, a w zasadzie za jego brak, toczyła się w sądzie przez 11 miesięcy. Jej finał - 25 tys. funtów dla cierpiącej Brytyjki - nastąpił w połowie 2015 r. Finał nie oznacza końca cierpienia kobiety. Mówi się o konieczności wstawienia implantów, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej zębów nie uda się uratować. Co gorsza, w konfrontacji z dolegliwościami, o dość niejasnym podłożu, nie jest pewne czy takie rozwiązanie będzie możliwe do zastosowania.

Źródło: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   błąd dentysty   choroby dziąseł  

POLECAMY W SERWISACH