• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

100 tys. ochronionych dziecięcych uśmiechów

ws
09-12-2015, 08:36
100 tys. ochronionych dziecięcych uśmiechów Chroń Dziecięce Uśmiechy (foto: pixabay)
W roku szkolnym 2015/16 w lekcjach o higienie jamy ustnej weźmie 100 tys. dzieci ze wszystkich województw.

Lekcje te prowadzone są w ramach Klubów Wiewiórka PCK. W ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” wydrukowano kolorowe materiały edukacyjne: zeszyt „Ja i moje zęby” dla młodszych oraz książeczkę „Ja i mój uśmiech” dla starszych.

- Kolorowe i interesujące książeczki wzbudzają zainteresowanie uczniów i zachęcają ich do zapoznania się z tematyką profilaktyki próchnicy – twierdzi Leszek Mizieliński, wiceprezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Jesteśmy dumni, że z roku na rok udaje się nam objąć programem coraz większą liczbę dzieci. Zależy nam, aby dotrzeć do jak największej grupy uczniów, gdyż dla wielu z nich jest to pierwsza wizyta u lekarza stomatologa. Atmosfera zabawy, która towarzyszy przeglądom, pozwala pokonać strach i oswoić się z badaniem dentystycznym. Chcielibyśmy kontynuować te działania w najbliższych latach. Tym bardziej, że program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” to nie tylko bezpłatne przeglądy stomatologiczne, lecz także lekcje dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce – mówi Olga Gawrońska, kierownik Działu ds. Korporacyjnych w firmie Wrigley Poland.

W trakcie wszystkich trzech edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” udało się zorganizować przeglądy stomatologiczne dla prawie 25 tys. dzieci. Akcję rozpoczęto od sześciu województw, w których odsetek dzieci z próchnicą był najwyższy. Wraz z właśnie zakończonym trzecim etapem akcji udało się dotrzeć do każdego województwa w Polsce.

Więcej: tuwroclaw.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH