PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zmiany przepisów w zakresie ochrony danych osobowych

ms
06-11-2017, 12:35
Zmiany przepisów w zakresie ochrony danych osobowych Ochrona danych osobowych - kolejne zmiany (foto: pixabay)
Obowiązek powołania Inspektora Danych Osobowych w placówkach medycznych, które przetwarzają dane osobowe na szeroką skalę, zróżnicowanie procedury pozyskiwania zgody pacjentów ze względu na cel przetwarzania ich danych – duże zmiany niesie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r.

Także gabinety stomatologiczne zobligowane są do przestrzegania restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, w tym zwłaszcza informacji o stanie zdrowia pacjentów.

Bezpowrotnie zniknęły kartki z nazwiskami pacjentów przyczepiane do drzwi gabinetów stomatologicznych, nikt nie wywołuje oczekujących na wizytę z imienia i nazwiska. Informacje o stanie zdrowia udzielane są selektywnie, po dokładnym ustaleniu kto taką informację chce pozyskać – nie koniec jednak zmian w tym zakresie, kolejne już za kilka miesięcy.

- Konieczność dostosowania wewnętrznych procedur przez poszczególne ośrodki opieki zdrowotnej to realne wyzwania dla środowiska zarządzającego w systemie ochrony zdrowia. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, organizujemy w Warszawie konferencję dla tych, dla których nowe unijne rozporządzenie wkrótce stanie się codziennością. Nie chcemy epatować wymiarem sankcji, lecz przede wszystkim - wraz z grupą ekspertów - spróbujemy wyjaśnić praktyczne aspekty funkcjonowania zapisów zawartych w RODO, aby do czasu wejścia w życie przepisów wdrożyć odpowiednie rozwiązania - zaznacza dr Beata Jagielska prezes Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej - Stowarzyszenie.

Konferencja pod hasłem „RODO na rynku usług medycznych - proste recepty na wdrożenie skomplikowanych zmian” odbędzie się 13 listopada 2017 r. (od 9.00 do 15.00) w sali wykładowej A2 Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, a jedynym warunkiem udziału w wydarzeniu jest rejestracja na stronie internetowej konferencjaRODO lub przesłanie zgłoszenia na adres konferencjaRODO@primum.pl. Zgłoszenia, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przyjmowane są do 8 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ochrona danych osobowych  

POLECAMY W SERWISACH