PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zmiana niektórych kryteriów oceny ofert - na co dentyści uwagę zwrócić powinni

ms
30-12-2015, 07:37
Zmiana niektórych kryteriów oceny ofert - na co dentyści uwagę zwrócić powinni Zmiana niektórych kryteriów oceny ofert (foto: pixabay)
Krytyczną analizę propozycji zmian niektórych kryteriów ocen ofert przedkładanych NFZ – zaprezentowano na portalu Autonomia Stomatologów.

Przygotowywane przepisy zakładają m.in. premiowanie oferentów, którzy prowadzą w swoich placówkach program badania satysfakcji pacjenta.

O planowanych zmianach, przedstawionych przez prezesa NFZ, infoDENT24.pl już informował. Do projektu zarządzenia odniósł się na portalu Autonomia Stomatologów Andrzej Cisło, wiceprezes WIL, przewodniczący KS WIL 

Andrzej Cisło pisze m.in.: badanie satysfakcji pacjenta - to jest to, co nad nami „wisiało” od jakiegoś czasu. Już w pierwszym projekcie nowych kryteriów oceny ofert pojawiło się to kryterium (zmiany wprowadzone do projektu noweli ustawy o świadczeniach-z 2014 r.).

Inna zmiana polega na uwzględnianiu w ocenie oferty faktu współpracy z AOTMiT. Andrzej Cisło uważa, że 3,57 pkt. w ofercie za umowę z AOTMiT to dużo. Zwłaszcza, że – w jego przekonaniu - wątpliwe jest rozdawanie tych umów według merytorycznych kryteriów.

- Zagadnienie to w zasadzie dotyczy dużych jednostek. Nawiasem mówiąc, jest to powód mojej obawy o wartość merytoryczną tej wyceny. Skoro będzie się ona dokonywała w dużych podmiotach, wycena może po prostu nie przystawać do warunków jedno- lub dwustanowiskowej praktyki – czytamy na Autonomii Stomatologów.

W ocenie Andrzeja Cisły, kryterium posiadania umowy z AOTMiT nie przystaje do pozycji na rynku oferentów z branży stomatologicznej.

Kolejna zmiana mówi o tym, że certyfikaty ISO, nie będą brane pod uwagę podczas kontraktowania świadczeń przez NFZ. Twórca Autonomii Stomatologów uważa, iż usunięcia z tabeli certyfikatów ISO absolutnie nie trzeba żałować, bowiem przepisy są tak niespójne (mieszanina regulacji polskich i unijnych), że to istna kopalnia problemów.

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH