• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ZIP: nowa funkcjonalność tym razem korzystna dla świadczeniodawców

ms
17-06-2015, 08:46
ZIP: nowa funkcjonalność tym razem korzystna dla świadczeniodawców ZIP nowa funkcjonalność (foto: Fotolia/ PTWP)
Zintegrowany Informator Pacjenta poinformuje świadczeniobiorcę o zmianie statusu ubezpieczenia. Tym razem to dobra informacja dla realizujących usługi medyczne w oparciu o kontrakt z NFZ.

Użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta, w sytuacji gdy uzyska lub utraci uprawnienia do świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ, otrzyma w systemie ZIP komunikat informujący o zaistniałej zmianie – informuje NFZ.  Taka funkcjonalność może, chociaż oczywiście nie musi, ograniczyć liczbę pacjentów, którzy nie zdając sobie sprawy, że nie są objęci powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, będą domagali się przyjęcia np. przez lekarza dentystę. Oczywiście będą i takie osoby, które wiedząc o braku ubezpieczenia, postarają się wymóc na świadczeniodawcy realizację świadczeń, argumentując negatywny status bałaganem panującym w NFZ.

NFZ twierdzi, że uruchomił nową funkcjonalność w systemie Zintegrowanego Informatora Pacjenta, aby jeszcze bardziej ułatwić pacjentom dostęp do aktualnych informacji na temat statusu ubezpieczenia. Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ) otrzyma na ten temat indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu ZIP.

Komunikat o zmianie statusu ubezpieczenia wyświetli się tym użytkownikom, którzy w ustawieniach ZIP wyrazili zgodę na wysyłanie indywidualnych komunikatów informacyjnych. Ponadto użytkownicy, którzy zgodzili się na otrzymywanie wiadomości o komunikatach ZIP na prywatną pocztę elektroniczną, informację o pojawieniu się nowego komunikatu w systemie ZIP, otrzymają mailem.

System ZIP działa od 1 lipca 2013 r. i ma ponad 1 mln użytkowników. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH