• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ZIP batem na nieuczciwych dentystów

js
09-07-2015, 09:39
ZIP batem na nieuczciwych dentystów NFZ szuka w portfelach medyków (foto: pixabay)
Najwięcej nieuczciwych medyków jest wśród stomatologów - wynika z analizy zgłoszeń nadsyłanych przez użytkowników sprawdzających rekordy w Zintegrowanym Informatorze Pacjentów.

Dzienniklodzki.pl pisze, że na terenie działania łódzkiego OW NFZ najwięcej nieprawidłowości, dzięki funkcjonowaniu ZIP, wykryto w zakresie opieki specjalistycznej (96) i leczenia stomatologicznego (94).

Jeden z łódzkich stomatologów leczył uzębienie dziecka, które przebywało w tym samym czasie za granicą. W Łodzi u jednej z pacjentek świadczeniodawca rozliczył wykonanie protezy zębowej górnej, mimo że miała ona własne zęby. NFZ stracił na tym 1,3 tys. zł. Z kolei w jednym z gabinetów w Świętokrzyskiem stomatolog wykazał 41 wizyt, których fizycznie nie było.

Dużo nieprawidłowości po stronie stomatologów odkryto w woj. zachodniopomorskim. Niemal połowa ze zgłoszonych nadużyć (101 z 243 zgłoszeń) dotyczyła leczenia stomatologicznego.

W województwie podkarpackim najwięcej wykrytych nieprawidłowości także dotyczy leczenia zębów. Nieuczciwi dentyści rozliczali z NFZ fikcyjne wizyty, ale również pobierali opłaty od pacjentów za usługi, które były przedstawiane Funduszowi do rozliczenia  - wyjaśniał portalowi dziennik.pl Marek Jakubowski, rzecznik oddziału podkarpackiego.

O najgłośniejszej ze spraw pisaliśmy niedawno temu. Dentystce, która pracowała w Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie, postawiono zarzut wyłudzenia z NFZ 720 tys. zł. Oskarżona dopuścić się miała również poświadczenia nieprawdy - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kobieta przyznała się do winy i aprobuje karę dwóch lat więzienia, z zawieszeniem na lat pięć. Dentystka zobowiązała się do zwrotu zagarniętej kwoty, ma także zapłacić grzywnę – informowała TVP Rzeszów Agnieszka Zięba z prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH