PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zarządzenie NFZ: leczenie stomatologiczne według warunków nowej ustawy

ms
30-06-2016, 11:15
Zarządzenie NFZ: leczenie stomatologiczne według warunków nowej ustawy Zarządzenie NFZ o leczeniu stomatologicznym (foto: infoDENT24.pl)
1 lipca 2016 r. zmienia się podstawa prawna, w oparciu o którą NFZ zawierał dotychczas umowy ze świadczeniodawcami na leczenie stomatologiczne. Stąd konieczność wydania przez prezesa NFZ nowego zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Wspomniana ustawa (o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych), co prawda wchodzi w życie 1 lipca 2016 r., jednak została uchwalona już 27 sierpnia 2004 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 581, z późn. zm.).

Zarządzenie prezesa NFZ Nr 57/2016/DSOZ z 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne zawiera zestaw załączników, wypełnienie których jest niezbędnym elementem podpisania umowy o realizowanie świadczeń gwarantowanych.

Przy okazji w omawianym zarządzeniu uwzględniono współczynnik korygujący wycenę punktową świadczeń dla dzieci i młodzieży (1,2).

Zarządzenie prezesa NFZ Nr 57/2016/DSOZ z 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne

Załączniki:
Plan rzeczowo - finansowy 
Harmonogram zasoby
Wykaz podwykonawców
Wniosek w sprawie zmiany rachunku bankowego
Sprawozdanie z procedur wykonanych pacjentom objętym programem "Ortodontycza opieka nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki"
Katalog świadczeń stomatologicznych
Umowa o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej  - leczenie stomatologiczne 
Zlecenie świadczenia protetycznego / świadczenia ortodontycznego
Oświadczenie o wyborze świadczeniodawcy w programie ortodontyczna opieka nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki
Opis świadczeń ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   świadczenia gwarantowane   kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH